Uudised – Lehekülg 3 – Scandium
Loe edasi

Jaak Roosaare: Eesti suur võimalus – sõjaline julgeolek, roheenergia ja 100 000 uut kodanikku

"Teeme endast kõik, et meie iseseisvus jubedast sõjast Ukrainas võidaks, ning kasutame oma hirmu ja ahastust selleks, et luua Eestile paremat tulevikku", kirjutab Scandium Kinnisvara partner ja juhatuse liige Jaak Roosaare Äripäeva arvamusartiklis.

Loe edasi

Nestin Rent on nüüd Scandium Living ja laieneb 2000 korterini

Eesti esimene terviklike üürimajade haldur ning arendaja ja ühe suurima üüriportfelliga Nestin Rent kannab tänasest nime Scandium Living. Seni peamiselt Scandium Kinnisvara omanduses olevaid kortereid ja üürimaju hallanud ettevõte laiendas tegevust ja pakub nüüd üürihaldusteenust ka teistele kinnisvara suuromanikele. Järgneva kolme aastaga soovitakse portfelli laiendada 2000 üürikorterini.

Loe edasi

Lõpetagem Putini taskute täitmine gaasiarvetega

Üürikinnisvara omanikuna saadan igal kuul tahtevastaselt tuhandeid eurosid Putini poole teele. Nii nagu paljud teised Eestis, Baltikumis, kogu Euroopas, kirjutab Scandium Kinnisvara partner ja juhtuse liige Kalle Aron Äripäeva arvamusartiklis.

Loe edasi

Sõda Ukrainas kasvatab Eesti üüriturgu

"Venemaa ja peagi ka Valgevene agressiooni mõju Baltikumi elamukinnisvaraturule saame hakata hindama mõne kuu möödudes", kommenteeris Scandium Kinnisvara tegevjuht Äripäeva Kinnisvarauudistele. "Täna on statistikal põhineva analüüsi tegemiseks andmeid liiga vähe. Küll aga võib üsna kindlalt prognoosida võimalikke stsenaariume Eesti üüriturul."

Loe edasi

Scandiumi portfelli lisandus üürimaja Järvel

Scandium Kinnisvara portfelli lisandus hubane üürimaja Järvel. Hoone restaureeriti ja sisustati täielikult. Maja kolmel korrusel asub kümme 2-toalist mugavustega korterit. Hoonet haldab Scandium Living.

Loe edasi

6 kinnisvaratrendi, mida 2022. aastalt oodata

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara AS juht kirjutab käesoleva aasta kinnisvarasektori trendidest. Ühest küljest on koduostjate huvi uue ja suurema elukoha vastu suur. Teisalt on kinnisvarapakkumine rekordmadalal ning lähitulevikus ei paista sellele ka leevendust.

Loe edasi

Kalle Aron: “Ära oota, et osta kinnisvara. Osta kinnisvara ja oota!”

Kinnisvaraarenduse peamine probleem on ehitushinna pretsedenditult kiire kasv, millest võitjaid praegu ei paistagi, leidis Scandiumi partner ja juhatuse liige Kalle Aron Äripäeva Kinnisvarauudistele intervjuud andes. See ei ole aga arendaja ainus väljakutse. 

Loe edasi

Mustamäele kerkib uus kaasaaegne üürimaja MAGMA Stuudiod

Scandium Kinnisvara arendab Mustamäele Mustika keskuse lähedale viiekorruselise co-living stiilis üürimaja. Hoonesse tuleb 151 ühe- ja kahetoalist stuudiot ning lai valik ühisalasid. Ehitusluba hoonele on väljastatud, ehitajaks on Mitt & Perlebach.

Loe edasi

Mustamäe pilvelõhkuja arhitektuurikonkursi võitsid Kadarik Tüür Arhitektid

Mustamäe kõrgeima, 24korruselise kortermaja ja 6korruselise büroohoone rajamiseks korraldas Scandium Kinnisvara arhitektuurikonkursi, millest võttis osa neli mainekat Eesti arhitektuuribürood. Valituks osutus võistlustöö KÄBI Kadarik Tüür Arhitektide poolt.

Loe edasi

Hinnalangusele peab eelnema šokk

Kuidas paistab lõppenud majandusaasta ja selle valguses uus aasta kinnisvaraarendaja vaatepunktist? Scandium Kinnisvara juhatuse liige Kalle Aron hindas olukorda, vaatas Äripäeva Kinnisvarauudiste palvel tagasi möödunud aastale ja prognoosis lähiaja võimalikke arengusuundi.

Loe edasi

Tartu suurima kortermaja DUO Loftide korterid on müüdud

Tartu luksuslikema ja korterite arvult suurima kortermaja DUO Loftide kõik korterid said detsembri lõpuga müüdud. Ruutmeetrihinnad majas ulatusid 4500 euroni. Suur osa ostjatest olid investorid, kes pakuvad majas lühiajalise peatumise võimalust läbi Airbnb. Nõudlus majas ööbimiseks on olnud kõrge kogu aasta vältel.