Scandiumi meeskond istutas Tallinna Lastekodule meelteaia - Scandium

Scandiumi meeskond istutas Tallinna Lastekodule meelteaia

Scandiumi meeskond istutas Tallinna Lastekodule meelteaia

Scandiumi meeskond istutas Tallinna Lastekodule meelteaia Sel kevadel algatas Tallinna Lastekodu roheliste aedade loomise projekti, mille raames sooviti luua meelteaed õppetegevuste ja teraapiate läbiviimiseks Mustamäe üksuses. See on maja, kus kasvavad raske ja sügava puudega lapsed ja väikelapsed. Ühekordsest projektist sündis Scandiumi jaoks pikaajaliste sihtidega koostöö, kus lööb kaasa kogu meeskond. Roheliste aedade projekti algatas Tallinna Lastekodu, et lastekodus elavate lastega viia läbi õppetegevusi ja teraapiaid ning rikastada nende igapäevaelu.

Rohelised aiad loodi ka Tallinna Lastekodu perekodude juurde, et pakkuda lastele kogemust istikute eest hoolitsemisel ning marjade ja puuviljade valmides ka maitsta enda kätetöö vilju. Koos partnerite abiga aitas Scandium soetada vajaminevad istikud ning koos kogu meeskonnaga toimus Mustamäe üksuses ka suur istutuspäev.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara tegevjuht: „Scandiumis oleme ettevõtte rajamisest peale oluliseks pidanud läbi heategevuse ühiskonnale tagasi andmist. Hindame printsiipi, et need, kellel läheb endal hästi, võiksid leida viise, kuidas ka teiste elu paremaks muuta. Lastekodulaste toetamine on oluline heategevuslik suund, millega oleme end pikaajaliselt sidunud ja kuhu soovime panustada. Kinnisvaraarendajatena tajume igapäevaselt, kui oluline roll on keskkonnal, kus igapäevaselt viibitakse ja sirgutakse. Meelteaia projekti raames saime luua paremad tingimused Tallinna Lastekodu puuetega lastele ja tuua nende eludesse uusi positiivseid emotsioone, avastamisrõõmu ja teraapiat läbi ümbritseva looduskeskkonna.“

Carmen Kukk, projekti algataja, Scandium Kinnisvara müügi- ja turundusosakonna juht: „Lastekodu erinevaid maju külastades märkasime valdkondi, kus panustades enda ja kolleegide aega, saame aidata muuta lastekodulaste elu kirkamaks. Nii kujunes juba esimeste päevadega, et soovist aidata luua meelteaed Mustamäe üksusele ja rohelised aiad perekodudele, sündis suurem koostööprojekt. Vestluste käigus noppisime üles igapäevaseid murekohti ja aitasime koos meeskonnaga leida neile lahendused. Mõistame, et tallinna linn on neile väga suureks igapäevaseks toeks, kuid meie silmis on teha veel küllaga. Nii kogusime Covid-19 pandeemia ajal koostööpartnerite ja heade annetajate toel kokku ligi 15 arvutit koduõppel koolilastele ja telefone iseseisvalt liikuvatele lastele, aitasime soetada voodipesusid, püstitada lastekodule katusealuse väliüritusteks, organiseerida perekodusse lipumast ja jõuda lastel rattaspordi treeninguteni.“

Meelteaia projekti raames saime tuge tublidelt partneritelt. Aitäh Juhani Puukoolile, kvaliteetsete istikute soetamisel toetamast. Suured tänud ka Keila Tehnikakeskusele ja FunRentile, kes toetasid vajaliku tehnika ja mööbliga väliala praktilisemaks muutmist. Lipuvabrik annetas perekodudele pika lipumasti, kuhu igal lipupäeval lapsed pidulikult riigilipu masti saavad tõmmata.

Arvutite ja telefonide kogumisse panustasid Katariina Kinnunen, Ketlyn Toomsalu, Ines Arna, Siret Saarsalu, Rahvatervise Akadeemia, Interstudio OÜ, Volume Design Valgusreklaamid, Redgate Capital, Mihhail Jassinover, Kärt Udal, Tõnis Laasik, Andrus Lang, Kerli Triebstok ja Kätlin Põder.

 

Aitäh teile, head partnerid, koos suudame rohkem!