Scandium omandas Pärnu tuntuima hooletusse jäetud arhitektuuripärli - Scandium

Scandium omandas Pärnu tuntuima hooletusse jäetud arhitektuuripärli

Scandium omandas Pärnu tuntuima hooletusse jäetud arhitektuuripärli

Scandium Kinnisvara soetas Pärnus Tammsaare puiestee 11 ajaloolise puitvilla. Paljudele tuttav pikalt tühjana seisnud hoone rekonstrueeritakse põhjalikult nii seest kui väljast. Esimese Eesti ajal Pätsi ja Laidoneri suvituskohana tuntud hoone saab tagasi oma algse ajaloolise funktsiooni luksuslike suvituskorterite näol.

Eesti kuurortmeka Pärnu rannarajoonis merest vaid paarisaja meetri kaugusel asuv Tammsaare puiestee 11 hoone on tühjana seisnud ligi 15 aastat. Nüüd on Scandium Kinnisvara juhtimisel alanud projekteerimistööd, et hoone rekonstrueerida. Enam kui 100 aastat tagasi rajatud suvitusarhitektuuri kaunis näide on kandnud nii puhkekorterite, hotelli kui ka pansionaadi rolli. 20. sajandi keskel loodi kinnistule lisaks kaks kõrvalhoonet, mis lähiaastatel samuti uue elu saavad.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara tegevjuht ja partner: „Tammsaare pst 11 hoonet olime imetlenud juba ammu. Kuna ajalooliste hoonete rekonstrueerimises on meil palju kogemust ning jagus visiooni, mis väärikast hoonest sündida saaks, otsustasime selle sammu teha ja kinnistu omandada. Meie eesmärk on luua sellest väga kaunist toorikust Pärnu ja miks mitte kogu Eesti luksuslikem villa, kus kohtuvad silmapaistev suvitusarhitektuur, maitsekas sisearhitektuur ja moodne lõõgastust pakkuv elustiil.“

Jaak Roosaare, Scandium Kinnisvara partner: „See hoone on mulle sümboliseerinud Pärnu suve ja suvitamist juba lapsepõlve aegadest alates. Iga kord sellest majast mööda kõndides olen oodanud, et keegi selle endise hiilguse taastaks. On eriliselt hea meel, et Scandium Kinnisvara meeskonnal on piisavalt julgust ja kapitali, et see suur töö ette võtta. Ka meiega varem koostööd teinud investoritel on eelhuvi projektis osaleda suur ning usun, et üheskoos saab see pikalt silma riivanud lagunenud maja tagasi oma endise hiilguse. Ootame meiega ühendust võtma nii neid, kes tahaksid projekti panustada kas oma- või laenukapitaliga kui ka luksuskorteri ostust huvitatud Pärnu fännidel.”

Tammsaare pst 11 hoonete projekteerimine on käsikäes APEX Arhtiektuuribürooga käimas ning ehitusse plaanitakse jõuda 2025. aasta kevadel. Sel suvel alustab Scandium Kinnisvara korterite eelmüügiga end registreerinud klientidele.

Lisa oma nimi ootelisti SIIN.