Scandium ja Everaus loovad Luigele moodsa elamukvartali - Scandium

Scandium ja Everaus loovad Luigele moodsa elamukvartali

Scandium ja Everaus loovad Luigele moodsa elamukvartali

Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara arendavad Luigele 21st hoonest koosneva kaasaaegse elamukvartali. Luige Kodude nimelises suurarenduses valmib järgneva kahe ja poole aasta jooksul 88 maaküttega korterit, millest suurim osa on privaatse aiaga kahekorruselised ridaelamu-tüüpi kodud. Piirkonna südameks saab kogukonnamaja, kuhu on planeeritud lastehoid, jõu- ja joogasaal ning kasvuhoonega kogukonnaaed.

„Luige piirkond Tallinna külje all on hoogsalt arenemas. Siia peagi kerkivad Luige Kodud sobivad hästi peredele, kes unistavad suuremast kodust, isiklikust aiast ja looduslähedasest elukeskkonnast. Arhitektuuriliselt on tegemist nauditava kvartaliga, kus igal hoonel on küll oma nägu, kuid tervikpilt on ühtne, kokku sobiv ja looduskauni keskkonnaga harmoneeruv,“ rääkis Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste.

Tallinna vahetus läheduses asuva Luige südamesse kerkiv kvartal koosneb kaheksateistkümnest kahekorruselisest majast, kus igas hoones on neli ridaelamutüüpi privaatse terrassi ja aiaga korterit. Lisaks tuleb kvartalisse kaks kortermaja, piirkonna keskelt läbi looklev jalutuspromenaad ning kogukonnamaja. Viimasesse on ette nähtud lastehoid, sportimisvõimalused ja ruumid ühiseks ajaveetmiseks.

Janar Muttik, Everaus Kinnisvara tegevjuht: „Luige Kodud paistavad lisaks avaratele planeeringutele silma energiatõhususe, keskkonnasäästlikkuse ning väga heade siseviimistlusmaterjalidega. Nende A-energiaklassi hoonete juures on küttelahendusena kasutusel energiatõhus maaküte, millele lisaks paigaldame kõigi majade katustele päikesepaneelid.“

„Hea sisekliima tagamiseks kasutame korterites puit-alumiiniumaknaid. Hoonete fassaadil on loodussõbralik ja keskkonnaga sobiv puitlaudis. Julgustamaks elektriautodele üleminekut, lisame kõikide korterite juurde elektriauto laadimise valmiduse. Keraamiliste plaatide valikul on sisearhitekt eelistanud nende eesrindlike tehaste tooteid, kus au sees on roheenergia ja jätkusuutlikud tootmisvõtted,“ loetles Janar Muttik Luige Kodudes kasutatavaid rohelahendusi.

Luige Kodude esimesed kodud valmivad 2023. aasta sügisel. Korterite müük on alanud. Kvartali arhitektid on Olavi Kukk ja Janar Blehner Apex Arhitektuuribüroost ning sisearhitekt on Lilia Kristianson. Kvartali arendavad Everaus Kinnisvara ja Scandium Kinnisvara, ehitajaks on Everaus Kinnisvara.

Luige Kodude koduleht: luigekodud.ee.