Algas Luige Kodude elukvartali ehitus Tallinna külje all - Scandium

Algas Luige Kodude elukvartali ehitus Tallinna külje all

Algas Luige Kodude elukvartali ehitus Tallinna külje all

Luigel Tallinna külje all algas eile nägusa peresõbraliku elukvartali hoonete ehitus. Kahe aasta jooksul rajatakse ligi 20st hoonest koosnev piirkond koos ridaelamutüüpi väikemajade, kahe kortermaja ning lastehoiuga. Kokku tuleb piirkonda 88 uut kodu. Arendajad on Everaus Kinnisvara ja Scandium Kinnisvara.

 „Luige on hoogsalt arenemas. Sügisel avab siin oma uksed suur Luige kaubanduskeskus koos jõusaali ja kohvikutega; head sportimisvõimalused väikestele ja suurtele on juba täna olemas. Luige Kodude tulevastel elanikel on nii kõik eluks vajalik käe-jala juures ning Tallinna piirini on vaid 5 km,“ rääkis Everaus Kinnisvara juht Janar Muttik.

„Suvel keskendusime kvartali infrastruktuuri eeltöödele. Kuna äsja saabus ka ehitusluba, saame nüüd hoogsalt majade ehitusega alustada. Esimesed kodud valmivad tuleval suvel,“ ütles Muttik.

Tallinna lähedale kerkiv Luige Kodude kvartal koosneb kaheksateistkümnest kahekorruselisest majast, kus igas hoones on neli ridaelamutüüpi privaatse terrassi ja aiaga korterit. Lisaks tuleb kvartalisse kaks väikest kortermaja, majade vahelt läbi looklev jalutuspromenaad ning kogukonnamaja koos lastehoiuga.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara juht: „Luige Kodud sobivad hästi peredele, kes unistavad suuremast kodust, isiklikust aiast ja looduslähedasest elukeskkonnast Tallinna lähedal. Olulist rolli mängib siin energiatõhusus ja keskkonnasäästlikkus – sisse kolides on koduomanikel energiasäästlik toimiv maaküte ning päikesepaneelid katusel. Lisaks on elektriautode laadimise võimekus ja hea ühendus Tallinnaga nii mööda kergliiklusteed kui mõne aasta pärast ka Rail Balticuga.“ Artikkel ilmus 29.08.2023 Delfi Moodne Kodu rubriigis. 

Kvartali arhitektid on Olavi Kukk ja Janar Blehner Apex Arhitektuuribüroost ning sisearhitekt on Lilia Kristianson. Esimene etapp kodusid valmib 2024 suvel.

Tutvu Luige Kodudega lähemalt: www.luigekodud.ee.

Artikkel ilmus 29.08.2023 Delfi Moodne Kodu rubriigis.