Algavad Luige Kodude ehituse ettevalmistustööd - Scandium

Algavad Luige Kodude ehituse ettevalmistustööd

Algavad Luige Kodude ehituse ettevalmistustööd

Detsembri esimesel nädalal alustatakse Luige alevikus Luige Kodude kvartali ehituse ettevalmistustöödega. Tööde käigus puhastatakse ala võsast ja mädanenud puudest. Samuti puhastatakse sadeveekraavid ja tiigiala. Osa puudest, mis jäävad ehitusala sisse, istutatakse ümber. Samuti säilitatakse Põllu tänavale rajatava kergliiklustee äärde jäävad tammed.

Everaus Kinnisvara ja Scandium Kinnisvara arendavad Luigele ligi 20st hoonest koosneva uue elamukvartali. Suurim osa hooneid on 2-korruselised nelja korteriga elamud. Lisaks tuleb kvartalisse ehituse kolmandas etapis kaks 3-korruselist kortermaja ning kvartali keskele madal kogukonnamaja koos lastehoiuga. Detsembri esimesel nädalal algavad maa-alal ehituse ettevalmistustööd, mille käigus valmistatakse kinnistu ehitustegevuseks ette.

Ettevalmistustööd hõlmavad kogu tulevase kvartali ala, mis puhastatakse võsast ning maha langenud ja mädanenud puudest. Sadeveekraavidesse kasvanud puud eemaldatakse. Korralikud männid, mis asuvad tulevaste teede aladel, säilitatakse ja istutatakse ümber tulevasele üldkasutatavale pargiala maale. Kvartali alal asuv vana paekividega ääristatud tiigiala puhastatakse ja rekonstrueeritakse ehitus käigus.

Everaus Kinnisvara juhatuse esimees Janar Muttik: „Luige Kodude ala ettevalmistamisel lähtume võimalikult palju seal täna juba olemasolevast. Olemasolevad sadeveekraavid puhastame, sealhulgas korrastame väikese tiigiala, mis täna on täis kasvanud. Soovime kvartalis säilitada võimalikult palju kõrghaljastust. Puud, mis teedeehitusele tingimata ette jäävad, me eemaldame, istutame ehitustegevuse ajaks ümber ning toome nad kvartali valmides kvartalisse tagasi.“

Lisainfo: Deniss Galtsenko, Luige Kodude ehituse projektijuht, deniss@everaus.ee, +372 53973224.