Virtuaalreaalsus kinnitab Eesti kinnisvaraturul kanda - Scandium

Virtuaalreaalsus kinnitab Eesti kinnisvaraturul kanda

Virtuaalreaalsus kinnitab Eesti kinnisvaraturul kanda

Scandium Kinnisvara võtab korterite müügis kasutusele virtuaalreaalsuse, mis lubab prillid ette pannes siseneda oma tulevasse korterisse.

Alates suvest pakub Scandium Kinnisvara esimese Eesti kinnisvaraarendajana klientidele võimalust virtuaalreaalsuse abiga külastada tulevast korterit. VR-prillide abil saab läbi käia veel ehitamata toad, jalutada üldaladel, katsetada sobivaid köögitoone ja nautida koduaknast avanevaid vaateid.

«Senini on kogemus näidanud, et meie projektides on maja valmimise ajaks 90-95 protsenti korteritest müüdud. See tähendab, et kliendid langetavad ostuotsuse nö paberil maja projekteerimise või ehitamise faasis, ilma majas varem käimata. Tahame muuta otsustusprotsessi veelgi lihtsamaks ja läbipaistvamaks ning võtame esimesena Eesti kinnisvaraarendusturul kasutusele virtuaalreaalsuse,» rääkis Scandium Kinnisvara arendusjuht ja partner Kalle Aron.

Virtuaalreaalsus lubab prillid ette pannes siseneda virtuaalsesse korterisse, mis annab täpse ülevaate peagi valmivast korterist. Võimalik on käia mööda erinevaid tube, avada uksi ja kappe ning kaeda üle isegi see, milline vaade saab konkreetsest korterist avanema.

«Virtuaalreaalsuse kasutusele võtmine on kinnisvaramaastikul kahtlemata suur samm. Nö paberilt korterite ostmine on olnud Eestis tavapärane juba pea 15 aastat. Samas ei teki paberil korterit ostes alati õiget tunnetust kui suur korter tegelikkuses on, milline mööbel sinna sisse mahub ning kuidas jääb korter välja nägema peale selle sisustamist. Tänu virtuaalreaalsusele tahame pakkuda kogemust käia ringi täielikult sisustatud korteris veel enne kui maja seinadki püsti on. Lisaks avab see uued võimalused majakülastuseks teises linnas. Investorist klient, kes elab Tallinnas, ei pea majaga tutvumiseks sõitma Tartusse. Tulevikus saab seda teha otse meie kontoris,» märkis Aron lisaks.

Uudis ilmus Postimees Kodustiilis.