Vaata, milline näeb välja ajaloolise Stenbockide üürimaja renoveeritud interjöör - Scandium

Vaata, milline näeb välja ajaloolise Stenbockide üürimaja renoveeritud interjöör

Vaata, milline näeb välja ajaloolise Stenbockide üürimaja renoveeritud interjöör

Tallinna Ülikooli vastas sai Scandium Kinnisvara käe all uue elu pikalt unustuses seisnud juugendstiilis hoone. Kuuekorruselisse majja rajati kompaktsed ühe- ja kahetoalised mikrokorterid ja läbi kahe korruse kõrguvad loftid.

Narva mnt 40 hoone ehitati algselt 1911. aastal. Omanik Maria Stenbock üüris majas asunud kortereid välja linna koorekihile — aadlikele, kaupmeestele, pankuritele ja õpetlastele. Alates 90ndatest seisis maja tühjana kuni 2017. aastal omandas ja alustas rekonstrueerimistöid Scandium Kinnisvara. Maja algne funktsioon üürimajana taastati, renoveerimisel säilitati majas algupärased elemendid ning loodi juurde modernsed võimalused üüriinvestoritele.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara tegevjuhi sõnul oli hoonele selle algne funktsioon üürimajana tänu heale asukohale tagasi anda igati mõistlik: “Maja eesmärk on olla eksklusiivne peatuspaik nii lühi- kui ka pikaajalisele peatujale, kes tahab kogeda tsaariaegset luksust tänapäevases võtmes. Üüriinvestorite huvi on olnud suur ja tänaseks on enam kui 80% majas asuvatest korteritest müüdud.”

Scandium Kinnisvara arendusjuhi Kalle Aroni sõnul saadi maja kontseptsiooni väljatöötamisel inspiratsiooni ajaloost ja majalt endalt. Taastada suudeti suur osa punastest tellisseintest, säilitati omaaegne trepihall ja kassettlagi sissekäigu juures. Majale aitas vürtsi lisada sisearhitekt Lilia Kristianson, kelle käe all said fuajeed tänapäevase trendikuse. Tehniliselt poolelt loodi juurde palju mugavusi — nii on kõigil ustel nutilukkude võimalus, samuti majasisene pesumasinaruum, jõusaal ja linnavaatega katuseterrassid.

Avangardi arhitektuurse lahenduse autor on APEX arhitektuuribüroo. Peatöövõttu teostas Scandiumi gruppi kuuluv Stark Ehitus.

Uudis ilmus Delfi MoodneKodu portaalis.