Telefonisidesõlmest saab Tartu esimene loftidega kortermaja - Scandium

Telefonisidesõlmest saab Tartu esimene loftidega kortermaja

Telefonisidesõlmest saab Tartu esimene loftidega kortermaja

Scandium Kinnisvara arendab Tartu vanalinna Rüütli ja Laia tänava nurgale luksusliku kortermaja. 4-korruselisse majja tulevad ühe- kuni kolmetoalised korterid, läbi kahe korruse kõrguvad loftid ja mitmed meelelahutusruumid maja elanikele. Maja nimeks saab DUO Loftid.

Ehitus algab aasta lõpus kui praegu majas tegutsev Telia kolib uude kontorisse.

DUO Loftid koosneb kahest osast – esimese Eesti ajal ehitatud hoonest ning 70ndatel rajatud juurdeehitusest. Mõlemad majapooled renoveeritakse. Ajaloolises pooles taastatakse ja säilitatakse ajaloolised elemendid ning Eesti tipp-arhitektide abiga antakse fuajeedele omaaegne hiilgus.

Scandium Kinnisvara partneri ja tegevjuhi Maido Lüiste sõnul on eesmärgiks luua Tartu luksuslikem kortermaja, kus tunnevad end hästi nii uued koduomanikud kui ka kodude üürijad. „Tartu üürikorterite põud on hästi teada ja maja renoveerides pöörame üürituru nõudlusele palju tähelepanu, täiendades maja üürnikele sobivate lisavõimalustega,” kinnitas ta.

Lisaks korteritele on majja ette nähtud majaelanikele mõeldud jõusaal, pesumasinaruum, privaatne kino ning multimeediavõimalustega peoruum. Esimesele korrusele on planeeritud ka kohvik-restoran.

Scandium Kinnisvara partner ja arendusjuht Kalle Aro ütles, et lisaks 4m kõrgustele lagedele ja Tartus esmakordsetele loftidele pakub maja elanikele ööpäevaringselt avatud jõusaali ja hubast päikesseterrassi, kuid ka privaatset loungekino filmiõhtuteks sõpradega ja multifunktsionaalset peoruumi.

Maja planeeritav valmimisaeg on hilissügis 2020. Korterite eelmüük on alanud, müügipartner on Domus Kinnisvara.

Artikkel ilmus Kinnisvarauudistes.