Tartu suurima kortermaja DUO Loftide korterid on müüdud - Scandium

Tartu suurima kortermaja DUO Loftide korterid on müüdud

Tartu suurima kortermaja DUO Loftide korterid on müüdud

Tartu luksuslikema ja korterite arvult suurima kortermaja DUO Loftide kõik korterid said detsembri lõpuga müüdud. Ruutmeetrihinnad majas ulatusid 4500 euroni. Suur osa ostjatest olid investorid, kes pakuvad majas lühiajalise peatumise võimalust läbi Airbnb. Nõudlus majas ööbimiseks on olnud kõrge kogu aasta vältel.

Tartus Rüütli ja Laia tänava nurgal asuv maja on tartlastele varasemast tuntud kui Telegraafi maja. Scandiumi eestvedamisel hoone restaureeriti ja ehitati seestpoolt täielikult ümber. Täna asuvad siin 112 suurlinlikku lofti ja korterit ning kaks kohvikut. Kortermaja eripäraks on luksuslikud fuajeed ja majaelanikele mõeldud lisavõimalused– kinosaal, jõusaal, üritusteruum ja päikeseterrass.

Evelin Org, DUO Loftide korteriostja ja üürihaldusteenust pakkuva Estonishing Stay kaasasutaja ning -omanik: „DUO Loftide arendaja Scandium on tuntud eristuvate kontseptsioonide väljatöötamise ja elluviimise poolest. Uskusime juba maja arendusfaasis, et sellest tuleb üüriturul nõutud maja ning viimane aasta on seda tõestanud. Korterid, mida DUO Loftides Estonishing Stay’ga haldame on näidanud kõrget täituvust ja head tootlust, väga hea on olnud majutujate tagasiside. Elegantsed fuajeed loovad peatujatele eksklusiivse atmosfääri, kahetasandilised loftid pakuvad elamust, mida mujal Tartus ööbides kogeda ei saa.“

Kalle Aron, Scandium Kinnisvara partner ja innovatsioonijuht: „DUO näitas hästi, et investoritele atraktiivne ja tootlik kinnisvara võib asuda ka väljaspool Tallinnat. 112-st korterist enam kui 80% läks investorite portfelli, kellest ligi pooled suunasid korterid lühiajalisele üüriturule. See tagab omanikele paindlikkuse broneerida teatud kuupäevad ka endale Tartus peatumiseks ja linna nautimiseks ilma hotellituba või muud majutusvõimalust otsimata.“

„Usun, et sellisel kombineeritud viisil kinnisvarasse investeerimist hakkame Eestis aina sagedamini kohtama, kus kaunisse suvitus- või kultuurilinna soetatakse korter, mida kasutatakse perioodiliselt ise ning muul ajal üüritakse välja,“ rääkis Aron.

Scandium Kinnisvara AS omandas Lai 29 aadressil asuva hoone Telialt 2019. aasta lõpus. Maja valmis uuel kujul aasta hiljem ja avati pidulikult 2021. aasta varakevadel. Ehitustöid teostas KRC Ehitus, sisearhitektuuri autorid olid KAOS Arhitektid.

Artikkel ilmus Kinnisvarauudistes 4.01.22.