Sõda Ukrainas kasvatab Eesti üüriturgu - Scandium

Sõda Ukrainas kasvatab Eesti üüriturgu

Sõda Ukrainas kasvatab Eesti üüriturgu

“Venemaa ja peagi ka Valgevene agressiooni mõju Baltikumi elamukinnisvaraturule saame hakata hindama mõne kuu möödudes”, kommenteeris Scandium Kinnisvara tegevjuht Äripäeva Kinnisvarauudistele. “Täna on statistikal põhineva analüüsi tegemiseks andmeid liiga vähe. Küll aga võib üsna kindlalt prognoosida võimalikke stsenaariume Eesti üüriturul.”

Sõjapõgenike tulv suurendab nõudlust üürikorterite vastu

Ukrainlased, kes on ajutiselt või pikemaajaliselt otsustanud kodumaalt lahkuda ja jõudnud Eestisse, vajavad kõik sobivat peatuspaika. Võib prognoosida, et nõudlus kompaktsete ja keskmisest pigem soodsama hinnaga üürikorterite vastu hakkab Eesti suurimates linnades tõusma. Enim on mõjutatud pealinna turg, kuna sobiva töökoha leidmise võimalusi hinnatakse siin kõrgemaks. Kerge eelis tekib neil kinnisvaraomanikel, kelle kuulutused portaalides on väljas ka vene keeles ning kes lisaks möbleeritud korterile pakuvad ka muud sisustust – tekke, patju, nõusid ja muud eluks vajalikku.

Üüriturgu kasvatab ka sisenõudlus

Ärevatel aegadel pannakse tihti suuremad ostuotsused pausile. Uue elukoha soetamine on üks suurimaid väljaminekuid ja reeglina üks hoolikamalt läbikaalutud otsuseid, mida elus tehakse. Väheneva tarbijakindlustunde tingimustes lükkavad eelkõige noored ja veel lasteta pered korteriostuotsuse mõneks ajaks edasi ja otsustavad mugava üürikorteri kasuks. Suuremad pered, kelle jaoks kolimine on suurem väljakutse, ilmselt üüriturule ei pöördu.