Sidesõlm muutus kinoga kortermajaks - Scandium

Sidesõlm muutus kinoga kortermajaks

Sidesõlm muutus kinoga kortermajaks

Napilt poolteist aastat tagasi, 2019. aasta sügisel algas Laial tänaval endise sidesõlme maja ümberehitus. Eile said Scandium Kinnisvara, KRC Ehituse esindajad ja Tartu linnapea endise sidesõlme peaukse ees punasel vaibal linti lõigata ning kuulutada Tartu moodsaim ja kesklinna suurim kortermaja nimega Duo Loftid valminuks.

Maja on igas mõttes eriline. Esiteks pole tegu traditsioonilise kortermajaga. Seal on 112 lahtise planeeringuga korterit ehk lofti, millest väiksemad on napilt 20 ruutmeetri suurused ning suurimad veidi üle 40-ruutmeetrised.

Loftide hinnad ulatuvad 80 000 eurost ligi 160 000 euroni. Enamik neist on juba müüdud, saadaval on veidi alla kolmekümne korteri.

Põhiliselt üüriturg

Loftide elanikud ja nende külalised saavad kasutada majas olevat kinosaali ja konverentsiruumi. Neid tuleb küll broneerida ning ette on nähtud ka tunnitasu.

«Broneeringutasu eesmärk on see, et keegi väga pikaks ajaks endale niisama ruume ära ei broneeriks,» selgitas Scandium Kinnisvara arendusjuht Kalle Aron.

Ka on majas jõusaal ning ühiskasutuses pesuruum, kus on hulk pesumasinaid ja kuivateid. Seda selleks, et niigi väikeses korteris ei peaks pesumasinale ruumi raiskama. Alumisel korrusel avab märtsis uksed kohvik, kuhu saavad sisse astuda kõik huvilised.

Enamiku kortereid on ära ostnud investorid, kes kavatsevad neilt üüritulu teenida. Ka on Scandium Kinnisvaral plaan mõned korterid endale jätta, et neid samuti välja üürida. Ennekõike näeb Aron, et lofte saab üürida nii tudengitele kui ka lühiajalistele üürnikele, kasvõi turistidele.

«On küll arvatud, et üürikorteri jaoks on lofti hind liiga kallis ja ka üürihind võib krõbe tulla, aga Tartus on üürikorterite nõudlus suur ja usun, et üürnikepuudust ei tule,» lisas ta.

Parkimiskohti napib

Aron sõnas, et on ka neid, kes on lofti ostnud omale päriselt elamiseks. Ta selgitas, et näiteks ostis korteri üks eakam paar, kes töötas aastaid Soomes, kuid soovis nüüd kodumaale naasta ning valis elamiseks Duo Loftid just asukoha pärast. Ka on elamisi läinud kaubaks neile, kel lapsed ülikooli astumas.

«Näiteks on peres mitu last, vanim neist asub õppima arstiks, mis tähendab, et talle on elamist vaja vähemalt kuueks aastaks, ka võib olla peres rohkem lapsi, kel samuti tulevikus elamispinda vaja,» tõi Aron näite. «Sel puhul ongi vanematel lihtsam osta loft ning siis nad ei pea korteri üürimise pärast muretsema. Kui lapsed enam loftis elada ei soovi, saab selle ju välja rentida,» lisas ta.

Kuigi endises sidesõlmes on üle saja korteri, on autodele hoovis vaid napilt kümme parkimiskohta. Scandium Kinnisvara arendusjuht selgitas, et maja asukohta ja potentsiaalsete elanike liikumisharjumusi silmas pidades ilmselt autoomanikke kuigi palju loftides elama ei hakka.

Ka Tartu linnapea Urmas Klaas sõnas, et kõik vajalik on kesklinnas 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Samas rõhutas ta, et loftidesse kolivad autoomanikud saavad vajaduse korral hoida autot Tartu linna tasulistes parklates ning õige pea valmib Fortuuna tänaval tervisekeskuse juures uus parkimismaja.

Artikkel ilmus Tartu Postimehes 10.02.2021