Segakasutuses büroohooned rikastavad linnapilti - Scandium

Segakasutuses büroohooned rikastavad linnapilti

Segakasutuses büroohooned rikastavad linnapilti

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara AS juht

Mixed-use ehk segakasutuses kinnisvara on märksõna, mida kuuleme üha sagedamini nii Euroopa kui Ameerika kinnisvaraarendajate huulilt. Hoonele või kompleksile mitme funktsiooni andmine rikastab maja kasutajate igapäevaelu, aga ka linnapilti selle ümber. On aeg, et hakkaksime ka Eestis büroohoonetest mõtlema suuremalt kui vaid majadest, kus tööl käia ja õhtul tuled kustu panna.

Segakasutuses büroohoone toob ühte hoonesse kokku elamis- ja äripinnad, täiendades neid erinevate meelelahutus- ja sportimisvõimalustega. Live-work-play dünaamika eelised peegelduvad mitmetes aspektides, millest kasu nii tööandjal, töötajal kui ka kohalikul elanikul.

Kõige suuremat muutust võrreldes tavabüroohoonetega on näha linnapildis. Tallinnas on omajagu piirkondi, mis voolavad õhtu saabudes inimestest tühjaks ja jäävad pimedaks esmaspäeva hommiku saabumiseni. Segakasutuse puhul näeksime sujuvat kaadrivahetust – kui töötajad lahkuvad, saabuvad hoonesse meelelahutuse tarbijad ja majaelanikud. Tulemiks on vibrantsem linnapilt, kus inimeste liikumist on pidevalt – olenemata päevast või kellaajast.

See omakorda soodustab kohaliku ettevõtluse levikut. Kui kohvikupidajal on lisaks kontoritöötaja lõunapakkumisele võimalik serveerida praade õhtusele külalisele ja samas majas meelelahutuse tarbijale, jätab ta söögikoha kell 15.00 kinni panemata. Võimalik, et teeb lisainvesteeringuidki restorani sisseseadesse ja teenindusse, tuues nii majja rahvast ka kaugemalt.

Majaelaniku vaatevinklist ei oleks elukoht enam vaid hoone, kus süüa ja magada, vaid keskkond, mille ümber keerleb igapäevaelu. Majaelaniku käsutuses oleks teenuste valik, mida majast lahkumata tarbida. Selleks võib olla jõusaal, lõõgastusala või restoran, kust haarata kaasa kvaliteetne hommikukohvi ja maitsev õhtusöök.

Mixed-use büroohoonesse kontorit planeeriv tööandja saab arvestada samade hüvedega, millega majaelanikudki, kuid väärtuste mõju oleks laiem. Tööjõuturu uuringud on näidanud, et noortele (kuid mitte ainult!) spetsialistidele on korraliku palga kõrval väga oluline hea töökeskkond ja lisavõimalused. Majasisene meelelahutusala koos jooga- ja jõusaaliga ning võimalusega samas atraktiivses majas ka elada, võib saada selleks oluliseks eripäraks, et tööturul kirkaimana silma paista.

Loe lisaks

Loe edasi

Scandium toetas sel aastal heategevust 10 000 euroga

Scandium Kinnisvara panustas sel aastal ühiskonna heaolu edendamisse, toetades heategevusi kokku 10 000 euroga. Sellest kolmandik suunati jõulude eel Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu toetuseks, et pakkuda tuge peredele, kes seisavad silmitsi keeruliste olukordadega.

Loe edasi

Kerkivas Tammsaare Tervisemajas saab sobivad pinnad ise luua

Mustamäe Keskuse kõrvale on peagi kerkimas mahukas uus esmatasandi tervisemaja. 6-korruselisse hoonesse on oodatud erinevad terviseteenuste pakkujad alates perearstidest lõpetades erispetsialistide ja vaimse tervise praksistega. Mitmed teenusepakkujad, sh mainekas labor on broneerimislepingud juba sõlminud, kuid ruumi on veel piisavalt kliinikutele, kes soovivad asuda uues hoones mitme linnaosa sõlmpunktis nii auto kui ühistranspordiga hästi ligipääsetavas kohas.

Loe edasi

Keila Allika Kodudes peeti sarikapidu

Eelmisel neljapäeval, 21. novembril toodi sarikapärg alla Keilasse kerkivalt 5-korruseliselt kaasaaegselt kortermajalt Allika Kodudelt. Mitmete roheväärtustega hoone saab endale Eestis haruldase katusehaljastuse, hoone seinad kaetakse lisaks vertikaalse haljastuse ja kastmisautomaatikaga. Sarikapärja tõid alla arendaja Scandium Kinnisvara projektijuht  Madis Lett ning peatöövõtja Tesron Ehituse tegevjuht Kaspar Viks.