Scandiumi üleskutse ja panus Ukraina heaks - Scandium

Scandiumi üleskutse ja panus Ukraina heaks

Scandiumi üleskutse ja panus Ukraina heaks

Sõda ja selle mastaapsus Ukrainas pani Scandiumi meeskonda – nagu ka väga palju teisi eestlasi ja Eesti organisatsioone – sõja esimestest tundidest kaasa mõtlema, kuidas Ukraina vastupanuvõimet toetada.

Sõja esimesel nädalal tajusime, et mida kiiremini ukrainlased suudavad sissetungijad peatada ning hävitada ründavad jõud, seda varem pidurdub humanitaarkatastroofi levik, pommide langemine ja süütute elanike hukkumine. Ukraina sõdurite aitamiseks toetasime esimesena Ukraina vabatahtlike organisatsiooni Come Back Alive, kes kogub annetusi kiiresti vajaminevaks varustuseks, mis aitaks päästa abikaasade, isade, vendade ja vanaisade elusid rindel. Summade eest soetatakse kõike hetkel vajaminevat nagu kuulivestid, kiivrid, droonid. Organisatsioonist lähemalt: https://www.comebackalive.in.ua.

Mõned nädalad hiljem ühinesime Eesti investorkogukonna üleskutsega, et saata rindele taktikaliselt vajalikke droone. Lisaks panustasime teise algatusse, mille eesmärk oli saata sõjakoldesse suuri elektrigeneraatoreid. Katsime 1/3 ulatuses generaatori maksumuse, millega saab hoida töös keskmise suurusega haigla elutähtsad seadmed ja valgustid.

Aprilli esimestel päevadel võtsime aga enda juhtida algatuse, mille eesmärk oli tuua Eestisse võimalikult palju kogu Euroopas defitsiitseks saanud metalli, millest Raivo Olev toodab Kadrinas koos paljude abistajate toel kuulikindlaid veste. Scandium koos heade sõpradega sai kokku nii palju raha, et sellest jätkub metallplaate 850 kuulivesti tootmiseks.

Ühtekokku oleme nende tegevuste raames seni panustanud 15 600 ja aidanud koguda lisaks 11 200 eurot.

Usume, et kõik need ja veel väga paljud teised olulised annetused on määrava tähtsusega selleks, et meie oma Eesti inimesed saaksid end täna ja ka tulevikus kindlamana tunda. Eestis on palju võimsaid ettevõtteid, ettevõtlikke ja tarku inimesi ning tublisid organisatsioone. Kui kõik me võtame oma hooleks ukrainlaste pingutuste toetamise, õnnestub päästa paljude inimeste, perekondade, ka generatsioonide elu.

Scandiumil on ka edaspidi plaanis ukrainlasi nende võitluses toetada. Kui soovid meiega sel teel ühineda, võta julgelt ühendust Scandiumi juhatuse liikme Kalle Aroniga ja aitame koos kalle@scandium.ee.