Scandium saatis Ukraina üleujutuse epitsentrisse 20 elektrigeneraatorit - Scandium

Scandium saatis Ukraina üleujutuse epitsentrisse 20 elektrigeneraatorit

Scandium saatis Ukraina üleujutuse epitsentrisse 20 elektrigeneraatorit

Teisipäeval, 6. juuni varahommikul õhkasid vene väed Nova Kahhovka tammi, millele järgnenud üleujutus jättis osaliselt või täielikult vee alla rohkem kui 10 000 maja. Suur number oleks vaid statistika, kui igas majas ei elaks mõni pere, lapsed ja lemmikloomad. Scandium ostis 20 elektrigeneraatorit ja organiseeris nende jõudmise otse üleujutuse epitsentrisse Hersoni oblastis.

Kuna üleujutuse tõttu jäid ka alajaamad vee alla, kadus peagi piirkonnast elekter, seejärel mobiiliside ja loomulikult ka voolav vesi ja kanalisatsioon. Inimesed olid lõksus kõrgematel korrustel, vahel sunnitud isegi katustel ootama minisugustki abi. Scandium on ka varem koostöös Raivo Olevi ja tema meeskonnaga Ukrainasse erinevat humanitaar- ja sõjalist abi saatnud ja kui nüüd tuli Raivolt vihje, et piirkonnas on hädasti lisaks pumpadele, paatidele, toidule ja veele tarvis ka generaatoreid – oli meil rõõm aidata.

Scandium ostis kakskümmend 2,5 kW võimsusega generaatorit, mis on piisav, et pana tööle veepump või mõni võimsam elektritööriist. Mida kiiremini saab vee alanemise järel vee kodudest, majade keldritest välja pumbata – seda väiksem on oht, et tekib püsiv hallitus ja maja konstruktsioonide kahjustus.

Meie jaoks oli ka oluline, et abi jõuaks otse sündmuskohale, ilma viivituste või vahendajateta. Kadrinast pärit Raivole oli see juba kümnes Ukraina reis ja nii jõudsid Scandiumi annetatud generaatorid kui ka teiste Eesti ettevõtete ja inimeste annetatud abi – sealhulgas veoauto kümne 1000 liitrise veepaagiga – otse katastroofipiirkonda.

Selleks, et generaatoritest ja pumpadest oleks abi võimalikult paljudele, anti varustus üle külavanematele, kes laenutavad tasuta neid kohalikele inimestele, et varustus ei jääks seisma kellegi koju, vaid aitaks võimalikult paljudel kodud taas elukõlbulikuks saada.

Video abi kohalejõudmisest leiad SIIT.