Scandium rajab Mustamäele esimese pilvelõhkuja - Scandium

Scandium rajab Mustamäele esimese pilvelõhkuja

Scandium rajab Mustamäele esimese pilvelõhkuja

Kinnisvaraarendaja Scandium omandas Mustamäe Keskuse kõrvalkinnistud ning rajab sinna piirkonna kõrgeima, 24-korruselise kortermaja ja 6-korruselise büroohoone. Tehingu finantseerijaks oli Bigbank.

“Meie nägemuse järgi saab märkimisväärse kõrgusega tornmajast Mustamäe ja kogu Lääne-Tallinna uus maamärk. Arhitektuurikonkurss on lõpusirgel ja ehitusega plaanime alustada järgmise aasta lõpus,” kommenteeris Scandium Kinnisvara tegevjuht Maido Lüiste ning lisas, et Mustamäe Keskus oma kaubanduse, restoranide, kino ja spordiklubiga on juba täna populaarne tõmbekeskus nii piirkonna elanike aga ka kaugemate külaliste hulgas.

“Mustamäe tornmaja on unikaalne projekt, sest siiani on sarnase mastaapsusega elu-, kaubandus- ja büroopindade terviklahendusi rajatud eelkõige südalinna piirkonda,” rõhutas Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu ning lisas, et Scandiumiga on pank juba aastaid teinud edukat koostööd. “Neil on hea valdkonnatunnetus ja iga arenduse puhul ka selge kontseptsioon, kellele ning mida rajatakse,” lisas Bigbanki üksuse juht.

Mustamäe tornmaja arendus koosneb kahest osast – 6-korruselisse osasse on plaanitud parkimine ja bürood ning 24-korruselisse osasse ühe- kuni neljatoalised rõdudega korterid. Arhitektuurikonkursi käigus selgub maja välisilme ja võimalik ühenduvus Mustamäe Keskusega.

„Arhitektuurikonkursi sisendiks oli Scandiumile iseloomulikult esteetiliselt kauni välimuse kõrval keskkonda austava rohetehnoloogia kasutamine,“ rääkis Lüiste. „Eesmärgiks on püüelda tänasest A-klassist paremat tulemust, tegemata kompromisse arhitektuurse välisilme ja elamismugavuse arvelt.“

Scandium Kinnisvara AS on laiahaardeline Eesti kinnisvaraarendaja, kes keskendub terviklike elukeskkondade arendamisele, kus kõik eluks vajalik oleks mugavalt lähedal. Roheenergia, jätkusuutlikkus ja taastuvatesse ressurssidesse panustamine on teemad, mida Scandium igapäevatöös edendab, mistõttu on ettevõte Rohetiigri esindusorganisatsiooni asutajaliige. Scandium arendab elukvaliteeti, luues inspireerivaid keskkondi.

Bigbank on laenudele spetsialiseerunud rahvusvahelise haardega Eesti kommertspank. Üle ühe miljardi euro suuruse bilansimahuga Bigbanki väljastatud ärilaenude maht on viimase aasta jooksul kasvanud Eesti turu keskmisest kuus korda kiiremini.

Artikkel ilmus 14.12.21 Postimees Kodustiilis ja Äripäeva Kinnisvarauudistes.