Scandium Energia investeeris taastuvenergiaettevõttesse Sunly - Scandium

Scandium Energia investeeris taastuvenergiaettevõttesse Sunly

Scandium Energia investeeris taastuvenergiaettevõttesse Sunly

Roheenergia, jätkusuutlikkus ja taastuvatesse ressurssidesse panustamine on teemad, mis on Scandiumi jaoks olnud olulised ettevõtte loomisest peale. Uute hoonete projekteerimisel püüdleme liginullenergiahoonetest oluliselt kõrgemale ja kannustame oma koostööpartnereid sedasama tegema. Oleme iseseisvalt püstitanud päikesepargid kahe Scandiumi arenduse juurde ja kavandame neid ka kõigi tulevaste projektide juurde, kuhu vähegi võimalik. Tänu Sunlysse investeerimisele aitame roheenergia tootmisele ja tarbimisele kaasa veelgi suuremas mahus.

Scandiumi partner Jaak Roosaare rääkis Delfi Ärilehele pikemalt investeeringu põhjustest ja ka Sunlyst endast.

“Investeerisime kolmekesi Scandium Grupi kaudu. Me kõik jagame mõtet, et roheenergia on nii oleviku kui ka tuleviku teema. Investeerime ka ise päikeseparkidesse, kuid väiksemas mahus, seega Sunly tundus hea võimalusena põhitegevuse kõrvalt panustada ka roheenergia tootmisesse,” rääkis Roosaare Ärilehele.

Sunly tegeleb lisaks päikeseparkidele ka tuuleparkide arendamisega, kas Roosaare ei näe ohtu, et Eesti Energia suurte meretuuleparkide plaanid võivad ettevõtte kasumile tulevikus negatiivselt mõjuda? “Eks erinevaid ohte on omajagu. Tegelikult Sunly põhifookus on hoopis Poola turg, kus on samuti päris palju teisi tegijaid, kes soovivad ka pirukast noosi saada. Siiski leiame, et turumaht tervikuna kasvab nii palju, et seal peaks kõigile ruumi jaguma,” leidis Roosaare.

Roosaare seletas, et Sunly praeguse rahakaasamisringi peamiseks eesmärgiks ongi ettevõtte tegevuse kasvatamine Poola päikeseparkide oksjonil osalemise kaudu. “Kuid kindlasti ei jää see viimaseks investeerimisringiks. Tegevusvaldkond on selline, et kerge on sadu miljoneid sisse valada, praegu korrastatigi Sunly struktuuri ja valmistati ette tulevasi investeerimisvoore. Ka meie jaoks oli tegemist esimese sammuga ning oleme valmis Sunlysse tulevikus juurde investeerima.”

Mullu leidis börsidel aset kõiksugu rohelise energiaga seotud ettevõtete aktsiate järsk tõus ning seejärel veidi leebem, kuid siiski suur kukkumine. “Ettevõtete aktsiate hinna ja kasumi kordajad läksid kiirelt väga kõrgeks, seepärast ma ei olegi börsil eriti rohetehnikasse investeerinud. Eks see kipubki uute valdkondadega nii olema, et alguses on järsk tõus, siis langus ning alles seejärel hakkab rahulikum tõus,” lausus Roosaare.

Sunly puhul ta aga sellist probleemi ei karda: “Mitte-börsiettevõtetega nii ei ole. Sunly puhul ei ole väärtus kunagi nii kõrgele hüpanud kui börsifirmadel. Tegemist on siiski strateegilise investeeringuga, mitte börsispekulatsiooniga, sest järelturgu sel investeeringul hetkel ei ole. Me investeerisimegi mõttega, et järgmised kümme või enamgi aastat oleme Sunly investorid ning investeerime raha juurde. Alternatiiviks oli lisaks sellele, et oleme enda hoonetele päikesepaneele teinud, hakata ise suuremas mahus roheenergiat arendama, kuid meile tundus mõistlik, et kui Sunlyl on kogemus ja teadmised olemas, siis ise tegemise asemel on efektiivsem hakata väikeinvestoriks ja lasta asjaga tegeleda oma ala spetsialistidel.”

 

Originaalartiklit saab lugeda SIIT.

Sunlyst ja nende edukast rahakaasamisest saab lugeda ka Äripäevast

Intervjuud Sunly juhi Priit Lepaseppaga saab kuulata Äripäeva Raadiost.