Investeerimine roheenergiasse läbi Scandium Energia - Scandium

Investeerimine roheenergiasse läbi Scandium Energia

Investeerimine roheenergiasse läbi Scandium Energia

Hiljuti Sunlysse jätkuinvesteeringu teinud Scandium Energia avab portfelli väikeinvestoritele, kes soovivad panustada roheenergia ettevõtetesse.

Scandium Energia portfell koosneb ümmarguselt 80% ulatuses Sunly investeeringust, 15% on laadimistaristut arendavas Eleportis ning 5% eraldi päikeseparkides, selgitas Jaak Roosaare.

Kuigi algselt hakati läbi ettevõtte ise päikeseparke arendama, siis ligi poolteist aastat tagasi laekunud Sunly investeerimispakkumine muutis ettevõtte kurssi. „Kui Sunly pakkumine lauale tuli, siis me mõtlesime, et selle asemel, et ise neid parke pusida, teeb Sunly seda suuremas mahus ja professionaalsemalt,“ ütles Roosaare. Ühte päikeseparki siiski veel pusitakse, mille võimsuseks on 600kw.

Samuti läksid ka Sunly investeerimissummad suureks. Kui ettevõtte eelmisel rahakaasamisel oli investeeringu miinimumsummaks 1 miljon eurot, siis nüüdsel rahakaasamisel kerkis see 10 miljoni euroni.

Nüüd omab Scandium Energia Sunlyst Roosaare sõnul ligi 0,74% suurust osalust ning ettevõte osales ka sel nädalal lukku löödud rahastusringis. Praegu tundub kinnisvara investori sõnul aeglasema ja jahtuva valdkonnana, samal ajal kui alternatiivne roheenergia on kiirelt kasvav valdkond.

Senimaani on Scandium Energia tegevust rahastatud suures osas Jaak Roosaarele, Kalle Aronile ning Maido Lüistele kuuluva Scandium Kinnisvara rahadega, kuid nüüd on Roosaare sõnul vaja osa rahast Scandium Energiasse tagasi panna, et üürimajade ehitus lõpuni viia.

Investoritelt kaasatakse ligi miljon eurot. Selle jaoks viiakse läbi suunatud aktsiapakkumine, peale mida omaks uued investorid Scandium Energiast ligi 20% ning ülejäänud 80% jääks Scandium Kinnisvara kätte. Miinimuminvesteering on 500 aktsiat ehk 8000 eurot.

Investeerimishuvilistel tasub Roosaare sõnul tema poole pöörduda – roosaare@gmail.com.

Tulevikus nähakse dividende

Kus võib Scandium Energia olla kolme kuni viie aasta pärast? Ettevõtte tutvustuse järgi on selles ajaraamis Sunly jõudnud börsile ning praegune ligi 600 miljoni eurone väärtus on kahekordistunud.

Eleportist ootab ettevõte 3–5-kordset kasvu ning Baltimaades ja Poolas juhtivaks laadimistaristut pakkuvaks ettevõtteks kasvamist.

Ettevõtte enda päikeseparkidest oodatakse 10%+ rahavoogu, mida kasutataks jätkuinvesteeringuteks ja dividendideks.

 

Artikkel ilmus 14.10.2022 Delfi Ärilehes.