Roheenergiasse investeerimine läbi Scandium Energia - Scandium

Roheenergiasse investeerimine läbi Scandium Energia

Roheenergiasse investeerimine läbi Scandium Energia

Scandium Kinnisvara tütarfirma Scandium Energia laiendas hüppeliselt oma päikeseparkide mahtu ja avas Viljandimaal uue päikesepargi. Park koosneb 1288-st paneelist, mille koguvõimsus on 590 kWh. Aastaseks roheenergia toodanguks prognoositakse 550 MWh, mis kataks ära 170 Eesti keskmise kodu aastase elektrivajaduse.

Päikesepark rajati Mulgi Valda Viljandimaale jäätmaale, kus lammutati kolhoosiaegsed varemed. Ehitusjäätmed suunati taaskasutusse ning asbesti sisaldavad tooted utiliseeriti. Kuna Scandiumil on hetkel aktiivses arenduses ca 170 kodu, on päikesepark märgilise suurusega, kattes ära kõigi arenduses olevate uute kodude aastase elektrivajaduse.

Roheenergia ja rohemõtteviis on meie identiteedi oluline sammas,“ rääkis Scandium Kinnisvara innovatsioonijuht Kalle Aron. „Oleme võtnud aktiivse lähenemise päikeseparkide suurendamise näol ja püüame sisuliselt neutraliseerida kõigi oma uute kodude süsiniku jalajälje! Päikesepark asub küll Viljandimaal, aga katab nii arenduses olevate Viimsi ja Luige ridaelamute arenduse kui ka kõikide Haapsalu 50 merevaatega korteri aastase elektrivajaduse.”

Jaak Roosaare, Scandium Kinnisvara investorsuhete juht: „Meie kõik tootmises olevad päikesepargid kuuluvad 100% Scandium Energiale. Lisaks on seal osalused kiiresti kasvavas Sunlys ja Eleportis. Kui algselt kuulus Scandium Energia 100% Scandium Kinnisvarale, siis nüüd oleme pakkunud ka väikeinvestoritele võimalust roheenergiasse investeerida. Keda teema lähemalt huvitab, võib minu või Scandiumi finantsjuhiga Urmo Kallakasega (urmo@scandium.ee) ühendust võtta,“ kommenteeris Roosaare Scandium Energia portfelli.

Ettevalmistustööd Viljandimaal asuvas päikesepargis algasid aasta tagasi. Aasta lõpuks said kõik 1288 päikesepaneeli paigaldatud ja 2023. a alguses käivitati tootmine. Kogu energia müüakse Elektrilevi võrku, mille kaudu jõuab see Eesti tarbijateni.

Loe lisaks

Loe edasi

Avame suvel Haapsalus minivillade küla Tiny Marienholm

Kokku seitsmest klaasmajast koosnev kompleks ootab alates juunist suvitajaid nautima kuurortlinna melu ja avaraid merevaateid. Minivillad asuvad merekaldal, merest vaid 20 meetri kaugusel. Tänu suurtele klaasseintele saab majades kogeda mereäärse elu võlu päikesetõusust päikeseloojanguni. Kahe minivilla juurde kuuluvad ka merevaatega saunad. Hoonetel on olenevalt tüübist kaks eriilmelist siseviimistluslahendust. Mõlema looja on maitsekas sisearhitekt Lilia Kristianson.

Loe edasi

Hagen Bikes alustas koostööd Scandium ja Everaus Kinnisvaraga. Koduostjad saavad kingituseks elektrilise kastiratta

Eesti kastirataste tootja Hagen Bikes ning kinnisvaraarendajad Scandium ja Everaus sõlmisid strateegilise koostöö eesmärgiga edendada roheliikumist Harjumaal. Koostöö raames saavad Luige Kodude uued koduostjad kingituseks elektrilise Hageni kastiratta.

Loe edasi

Haapsalus avati aastakümneid suletud olnud Marienholmi poolsaar ja sealne näitus

Eile avas Scandium Kinnisvara Haapsalus Marienholmi poolsaarel/Krimmi holmil piirkonda kajastava ajaloonäituse. Krimmi holm on aastakümneid olnud suletud poolsaar Haapsalu linnas. Nüüdsest on piiravad väravad eest võetud ja kõigil huvilistel on võimalik poolsaart omal käel avastada. Püstitatud infotahvlid räägivad holmi väärikast ajaloost ja lähitulevikus poolsaarele kerkivast uuest elukeskkonnast.