Roheenergiasse investeerimine läbi Scandium Energia - Scandium

Roheenergiasse investeerimine läbi Scandium Energia

Roheenergiasse investeerimine läbi Scandium Energia

Scandium Kinnisvara tütarfirma Scandium Energia laiendas hüppeliselt oma päikeseparkide mahtu ja avas Viljandimaal uue päikesepargi. Park koosneb 1288-st paneelist, mille koguvõimsus on 590 kWh. Aastaseks roheenergia toodanguks prognoositakse 550 MWh, mis kataks ära 170 Eesti keskmise kodu aastase elektrivajaduse.

Päikesepark rajati Mulgi Valda Viljandimaale jäätmaale, kus lammutati kolhoosiaegsed varemed. Ehitusjäätmed suunati taaskasutusse ning asbesti sisaldavad tooted utiliseeriti. Kuna Scandiumil on hetkel aktiivses arenduses ca 170 kodu, on päikesepark märgilise suurusega, kattes ära kõigi arenduses olevate uute kodude aastase elektrivajaduse.

Roheenergia ja rohemõtteviis on meie identiteedi oluline sammas,“ rääkis Scandium Kinnisvara innovatsioonijuht Kalle Aron. „Oleme võtnud aktiivse lähenemise päikeseparkide suurendamise näol ja püüame sisuliselt neutraliseerida kõigi oma uute kodude süsiniku jalajälje! Päikesepark asub küll Viljandimaal, aga katab nii arenduses olevate Viimsi ja Luige ridaelamute arenduse kui ka kõikide Haapsalu 50 merevaatega korteri aastase elektrivajaduse.”

Jaak Roosaare, Scandium Kinnisvara investorsuhete juht: „Meie kõik tootmises olevad päikesepargid kuuluvad 100% Scandium Energiale. Lisaks on seal osalused kiiresti kasvavas Sunlys ja Eleportis. Kui algselt kuulus Scandium Energia 100% Scandium Kinnisvarale, siis nüüd oleme pakkunud ka väikeinvestoritele võimalust roheenergiasse investeerida. Keda teema lähemalt huvitab, võib minu või Scandiumi finantsjuhiga Urmo Kallakasega (urmo@scandium.ee) ühendust võtta,“ kommenteeris Roosaare Scandium Energia portfelli.

Ettevalmistustööd Viljandimaal asuvas päikesepargis algasid aasta tagasi. Aasta lõpuks said kõik 1288 päikesepaneeli paigaldatud ja 2023. a alguses käivitati tootmine. Kogu energia müüakse Elektrilevi võrku, mille kaudu jõuab see Eesti tarbijateni.