Nõrgematele pühendumise aasta Scandiumis - Scandium

Nõrgematele pühendumise aasta Scandiumis

Nõrgematele pühendumise aasta Scandiumis

2021. aasta oli Scandiumis murranguline. Oleme kogukonnale tagasiandmise mõtet endas kandnud ettevõtte asutamisest alates ja pühendunud igal aastal heategevuslikeks eesmärkideks kindla protsendi käibest. Meie fookuses on olnud ühiskonna nõrgimate – laste elukvaliteedi, aga tihti ka laste elulootuse tõenäosuse parandamine. Lõppeval aastal viisime ettevõtte heategevusliku suuna tänu meiega liitunud müügi- ja tootearendusjuhi Carmen Pissarenko initsiatiivile oluliselt sügavamale.

Meie meeskonda juhib hommikuti voodist tõustes ühine eesmärk – elukvaliteedi arendamine. Usume siiralt, et luues inspireerivaid ja detailideni läbimõeldud kodusid, arendame säravate Eesti perekondade elukvaliteeti. Luues ajas kestvat ja tootlikku üürikinnisvara, muudame nii neis elavate elanike, aga ka neid omavate investorite elusid. Luues sisukaid büroohooneid, parandame keskkondi, kus meie töökad inimesed suurima osa ärkvelolekuajast veedavad.

Lõppeval aastal suunasime ettevõtte rahalised vahendid, aga veelgi olulisem – Scandiumi inimeste aja, panuse ja nutikuse Tallinna Lastekodu laste elukvaliteedi parandamisse.

Suve hakul olime inspireeritud lastekodu eesmärgist luua puuetega ja väikelaste hoone juurde teraapia- ja meelteaed, kus raske ja sügava puudega lastel oleks võimalik osaleda meelteteraapias, noppida nende endi kasvatatud maasikapeenrast värskeid marju, tunda taimede lõhnu ja tekstuure. Aitasime soetada istikud ning kogu meeskonnaga ühisel istutuspäeval taimed mulda seada. Lisaks sai tänu Scandium Livingu garantiitööde juhi Roland Ilvese kuldsetele kätele loodud vihmaste päevade tarbeks mõnus varjualune, kus lapsed suve lõpul uhkelt ka Eesti Vabariigi presidenti võõrustada said.

Kevadel covid-19nest tingitud koduõppeperioodil märkasime, et paljudel lastekodulastel puuduvad õppetöös osalemiseks vajalikud arvutid. Meeskonna tutvuste ja heade annetajate abiga leidsime igale tol hetkel nutiseadet vajavale lapsele arvuti. Kuid peame samas meeles, et koduõppeperioodid jätkuvad ning igal nädalal satub mõni uus laps lastekodusse, kellel kaugtöös osalemiseks vahendid puuduvad. Kui Sinul, hea lugeja, seisab kapinurgas töökorras arvuti, mida enam ei vajata, anna sellest palun meile märku ja toimetame selle puhastatult abivajajani!

Suve lõpul võtsime ette eriti südamelähedase ülesande ning aitasime leida, soetada ja paigaldada kahele Põhja-Tallinnas lastekodule eraldatud perekorterile sisustuse. Tulemuseks oli kaks hubast korterit, mida vähemalt välimuse järgi võikski nimetada mõnusateks tavalisteks kodudeks, kus igal lapsel laua taga oma kindel koht, voodis enda kaisukas ja vannitoas oma rätik rippumas. Sest hoolimata raskest teekonnast perekoju (või pigem just seetõttu), on ka igal lastekodulapsel vaja just neid tavapäraseid enda asju, mida enda peredes nii loomulikuks peame.

Suur tänu kõigile headele koostööpartneritele ja annetajatele ühise panuse eest lastekodulaste elude parandamisel 2021. aastal! Aitäh teile Juhani Puukool, Keila Tehnikakeskus, FunRent, Lipuvabrik, Rahvatervise Akadeemia, Interstudio OÜ, Volume Design Valgusreklaamid, OCCO, Redgate Capital, Katariina Kinnunen, Ketlyn Toomsalu, Ines Arna, Siret Saarsalu, Mihhail Jassinover, Kärt Udal, Tõnis Laasik, Andrus Lang, Kerli Triebstok ja Kätlin Põder.