Kontakt

Haapsalu sajandiarendus Marienholm sai nurgakivi

Eile, 11. aprillil sai nurgakivi Haapsalu suurprojekt Marienholm. Marienholmi arendus loob Haapsallu eraldi poolsaarele 150 uut korterit, merre suubuvad paadisillad ja avaliku pargiala. Lisaks on poolsaarele planeeritud uus tipp-SPA-hotell, väikejahisadam ning restoran. Projekti arendab Scandium Kinnisvara ja ehitab Mitt & Perlebach.

Nurgakivi asetasid projekti esimesele etapile Haapsalu linnapea Urmas Sukles, Scandium Kinnisvara juht Maido Lüiste ning Mitt & Perlebachi Marienholmi projektijuht Mihkel Mager. Esimeses etapis kerkivad poolsaarele viis hoonet 50 korteriga, mis valmivad 2025. aasta kevadel.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara tegevjuht: “Marienholmi suurimaks eripäraks on tema asukoht. Pikk poolsaar, mille mõlemal küljel kilomeeter rannajoont otse hoonete kõrval. See on eriline asukoht nii Eesti kui kogu Euroopa mõistes. Siit kauni Haapsalu peatänavale on vaid 10 minutit jalutada.”

“Tuleb ka meeles pidada, et Marienholm on Läänemaa läbi ajaloo suurim erakapitali investeering elamuarendusse. Sellise projekti ellukutsumine Haapsalus nõuab omajagu julgust ja visiooni, mida täna kinnisvaraturul ülemäära palju ei ole. Meie enesekindlust hoiab kõrgel senine klientide suur huvi, kus esimese etapi kodudest pooled on juba müüdud. Samuti peame meeles, et hooned ei kerki üleöö ning nende valmides on suure tõenäosusega ka majandusolukord teine,” kommenteeris Lüiste.

Marienholmi arendus asub poolsaarel Suure Viigi kaldal, mida ümbritseb 2,2 kilomeetrine rannajoon. Poolsaare algusesse on planeeritud uus SPA-hotell, keskele avalik pargiala ning tippu jahisadam ja restoran.

Arenduse autorid on Scandium Kinnisvara juhtimisel 3+1 arhitektid, KAMP büroo sisearhitektid ning Tajuruum maastikuarhitektid. Visiooni töötas välja What If kohaloome agentuur. Marienholmi kaasinvestorite seas on mitmed tuntud Eesti investorid, näiteks investeerimisteemade eestkõnelejad Jaak Roosaare, Marko Oolo ja Kristjan Liivamägi. Esimesed mereäärsed korterid valmivad 2025 kevadel. Pool esimese etapi korterites on juba müüdud.

Developed by Reaktiiv