KORTERMAJAD

Luige Kodude kvartal

Luige Kodud asuvad Tallinna külje all looduskaunis paigas. Kvaliteetse arenduse, ehituse ja siseviimistluse garanteerivad Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara. Mugava, kaasaaegse ja peresõbraliku elukeskkonna loomiseks on meiega oma jõud ühendanud head partnerid Apex Arhitektuuribüroo ja sisearhitekt Lilia Kristianson.

A-energiaklassi majad

Ridaelamutüüpi kortermajade arenduses oleme suurt tähelepanu pööranud energiatõhususele ja keskkonda austavatele lahendustele. Rohefännide ja Rohetiigri liikumise ühe asutajana vaatame liginullenergiahoone mõistest kaugemale – soovime, et kvartali tulevastel elanikel on olemas soodsad tingimused, et elada siin võimalikult väikese jalajälje printsiibil.

Fassaadid

Hoonete välisseinad on soojustatud ja kaetud puitlaudise ja/või fassaadiplaadiga – vastavalt arhitektuursele lahendusele. Puitlaudis on olenevalt hoonest vertikaalne, horisontaalne või diagonaalne.

Ehituskonstruktsioonid

Hooned rajatakse raudbetoon lintvundamendile, välis- ja kandvad seinad laotakse täisbetoneeritud õõnesplokkidest. Korterite vahelised seinad laotakse 240mm laiustest täisbetoneeritud kivi õõnesplokkidest, et tagada hea heliisolatsioon korterite vahel. Korterisisesed vaheseinad on 100mm kipsseinad. Seinad tasandatakse ja värvitakse. Vahelaed ehitatakse õõnespaneelidest sammumüra isolatsiooni ja betoonplaadiga.

Soojustatud viilkatuste all on horisontaalsed laed, katused on kaetud katusekatte imitatsiooniga päikesepaneelidega.

Elektriauto laadimine

Ehitame välja elektriauto laadimise valmiduse ehk toome laadimiskõri parklasse. Soovi korral saate hõlpsalt sõlmida liitumise ja elektriauto laadija paigaldada.

Küte, ventilatsioon ja tehnosüsteemid

Majades on kütteallikana kasutusel õhk-vesi soojuspump. Kõikides ruumides on reguleeritav mugav vesipõrandaküte. Koridorides on radiaatorid. Igas korteris on individuaalne soojustagastusega ventilatsioon. Samuti on igas korteris kaugloetav veemõõdik ja tsentraalne kanalisatsioon.

Päikesepaneelid

Kortermajade katuseid katavad päikesepaneelid. Toodetud roheenergia suunatakse majade energiatarbimisse.

KORTERIPÕHINE ENERGIATARBIMISARVESTI

Igasse korterisse paigaldadakse individuaalne energiatarbimisarvesti. Möödas on ajad, mil naabri talvine tubade tuulutamine Sinu kommunaalarvel kajastub. Iga perekond saab tasuda täpselt oma tarbimise eest ja jooksvalt läbi rakenduse oma tarbimist jälgida, juhtida ja vajadusel vähendada!

Elekter, side ja valgustus

Kõigile korteritele teostatakse elektriliitumine ja korterisisene elektrikaabeldus. Paigaldatakse andmesidekaabeldus, et korteriomanik saaks liituda meeldiva sideteenusepakkujaga. Korteritesse paigaldatakse lülitid ja pistikud vastavalt siseviimistluspaketile ning vannitubade ja esiku lagedesse LED valgustid. Teistes ruumides tuuakse ettenähtud kohtadele valgustite paigaldamiseks toiteotsad.

Tulekahju- ja valvesignalisatsioon

Korteritesse paigaldatakse lokaalne suitsuandur ja teostatakse kaabelustööd, mis tagavad valvefirmaga liitumise valmiduse.

Aknad ja uksed

Aknad ja rõduuksed on kvaliteetsed puitalumiinium raamiga ja kolmekordse klaaspaketiga.

Nii vähendame looduslähedases elamukvartalis oluliselt plastiku hulka. Puitalumiiniumaknad on kvaliteetsed, funktsionaalsed, ilmastikukindlad ja naturaalsed.

Korteri siseuksed on puitraamidega massiivuksed ning välisuksed on värvitud helikindlad uksed.

Parkimine ja panipaik

Iga korteri kohta on ette nähtud üks parkimiskoht maja juures ja üks panipaik maja esimesel korrusel. Panipaiga ja parkimiskoha hind lisandub korterihinnale.

Siseviimistlus

Kõikide korterite siseviimistlus teostatakse vastavalt valitud siseviimistluspaketile. Paketid on kokku pannud särav sisearhitekt Lilia Kristianson.

*Arendaja jätab endale õiguse kirjeldatud süsteeme ja materjale asendada samaväärse või parema lahendusega.