Mikrokorteritel, mida Eestis alles hiljaaegu on suuremal määral arendama hakatud, on suur potentsiaal teenida investorile tublit tootlust, sest neil on madalate püsikulude juures suur likviidsus nii üürileandmisel kui müügil.
Mustamäel valminud tuttuues üürimajas nn Laava majas on investoritel mikrokortereid võimalik osta lausa veebipoes neid lihtsalt ostukorvi ladudes ja pangalingi kaudu broneeringutasu makstes. Suuruse poolest vahemikus 12-20 m2, võib mikrokorterit võrrelda hotellitoa või ühiselamutoaga, kuid erinevalt neist on korter siiski juriidiliselt eraldiseisev kinnistu, milles olemas ka köök ning duširuum koos WCga. Lihtsalt elutuba, köök, magamistuba ja vannituba on kõik pisikese pinna peale kompaktselt kokku mahutatud.
Kaks suurimat mõjutajat korteri-investeeringust maksimumtootluse saavutamisel on esiteks korteri asukoht, mis määrab ära selle, kas seal on võimalik lisaks pikaajalisele rendile ka kasumlikult lühiajalise rendiga tegeleda. Teiseks korteri suurus, sest mida väiksem on korter, seda väiksem alginvesteering ja igakuised püsikulud. Liiga väike korter aga võib mõjuda klaustrofoobselt ja kliendid eemale peletada.
Mikrokorterite haldamisega tegeleva Jelisei Lokotari osaühingust Initius haldab korraga kaheksat mikrokorterit. 13–18 m2 suurused korterid asuvad kahes erinevas majas Tallinna kesklinnas, korterite omanikud on välismaalastest investorid. Kesklinnas asuvate korterite renditootlust suurendab võimalus neid lühiajaliselt välja rentida, kuna kesklinnas on täituvus kõige suurem. Kesklinnast veidi eemal asuva korteri puhul saab kombineerida lühiajalist ja pika-ajalist renti sõltuvalt hooajast. Kui korter asub mõne kooli lähistel, siis leiab kiirelt üürilise sügis-kevadiseks perioodiks ja suvel saab tulu kasvatada päevakaupa rentides. Lokotari portfellis on riskid ja tootlus kombineeritud äraproovitult parimat tootlust tooval viisil, nimelt 50% on pikaajalisel rendil ja 50% lühiajalisel.
Loe pikemalt Äripäeva veebist.