Kristiines rekonstrueeritakse vabariigiaegne Tallinna maja - Scandium

Kristiines rekonstrueeritakse vabariigiaegne Tallinna maja

Kristiines rekonstrueeritakse vabariigiaegne Tallinna maja

Tallinnas Kristiine linnaosas Rähni tänaval saab uue hingamise 11 korteriga ajalooline Tallinna maja. 1936. aastal ehitatud majja tulevad funktsionaalsed korterid, mis sobivad nii koduks kui ka investeeringuks.

Maja restaureerimisel tehakse kummardus maja ajaloole — algupäraselt taastatakse Tallinna-tüüpi majale iseloomulik kivitrepikoda, korterites kasutatakse laudpõrandaid ja kaheraamseid puitaknaid.

Renoveerimise käigus saab Rähni 4 majast aga ka nutikas maja. Paigaldatakse kaugloetavad küttemõõdikud, mis võimaldavad küttekulusid rakenduse abil jälgida ja kütet nutitelefoniga reguleerida.

Majas on kahe- ja kolmetoalised korterid suuruses 28—60 m2. Kristiinele omaselt ümbritseb maja suur aed, kuhu lisaks säilinud viljapuudele luuakse laste mänguväljak ja grillimisala.

Kalle Aron, Scandium Kinnisvara arendusjuht: “Tallinna-tüüpi maju leidub Kristiines vähe ja seda rõõmsamad oleme, et saame ühe neist väärikalt taastada. Lisaks ajaloo väärtustamisele kasutame rekonstrueerimisel ka tänapäeva tipptehnoloogiaid. Näiteks võib iga korteriomanik pikale nädalavahetusele või puhkusele sõites ühe puutega kogu korteri jahedamaks seada, säästes nii küttekuludelt. Samuti on võimalik määrata kuupäev ja kellaeg, millal kodu taas hubase 23 kraadi peale „ise“ tagasi peab minema. Kõik selleks, et uued kodud saaks võimalikult mugavad ja säästlikud.“

Maja arendaja on Scandium Kinnisvara ja ehitaja Stark Ehitus. Ehitustööd on alanud. Maja valmib 2018. aasta jõuludeks.

http://ehitusruudus.delfi.ee/kinnisvara/kristiines-rekonstrueeritakse-vabariigiaegne-tallinna-maja?id=81882897

Avasta Scandium Kinnisvara porfelli kuuluvad üürikinnisvaraarendused SIIT