Korter üliõpilasele Tartusse: kas osta või üürida? - Scandium

Korter üliõpilasele Tartusse: kas osta või üürida?

Korter üliõpilasele Tartusse: kas osta või üürida?

Seoses ülikoolidesse sisseastumisega satuvad mitmed pered ajatu küsimuse ette – kas värskele tudengile oleks mõistlik elukoht üürida või osta? Kui vaadata kaugemasse tulevikku ja arvestada sellega, et laps elab järgmise eluetapi ülikoolirütmis, tasub korteriost end tihtipeale ära.

Vaevalt, et keegi enam kolmeks aastaks ülikooli kavatseb minna – bakalaureusekraad on tänapäevase kõrghariduse sissejuhatus. Enamasti võtavad ülikooliõpingud ikka rohkem aega. Magistripabereid püüdma minnes õpib tudeng vähemalt viis aastat, mitmete erialade puhul rohkemgi. Kui arvestada ülikoolilinna Tartu üürihindasid, siis võib pikemas perspektiivis elukoha üürimine hoopis kulukamaks kujuneda. Lisaks tagab korteri ostmine teatava kindlustunde.

Ostmine tuleb odavam ja kindlam

Scandium Kinnisvara müügijuht Maia Lõško toob välja, et pered, kel korteri sissemaksuks võimekus olemas, võiksid ostmist tõsiselt kaaluda. “1-2 toalise uue korteri hinnad Tartus ja Tallinnas algavad 70 000 eurost. 20% omafinantseeringu, 30-aastase graafiku ja konservatiivse 3,5% intressimäära juures tuleb igakuiseks laenumakseks koos intressiga 251 eurot. Samaväärse korteri üürihind jääb 500 euro juurde. Korter ostes oleks seega võimalik igakuist väljaminekut ligi poole võrra vähendada,” rääkis Lõško.

Üüriturg on kiiresti muutuv ja elavneb alati enne uue kooliaasta algust, mistõttu kerkivad hinnad sel perioodil kõrgustesse. Lisaks on üüriprotsessiga seotud rohkem inimesi – vahel võivad suhted üürileandjaga kujuneda keeruliseks, mistõttu peab tudeng õpingute keskel elukohta vahetama. Faktoreid on teisigi, näiteks võib omanik vahepeal soovida korterit müüa. See aga tähendab tudengile sedasama – sunnitud elukoha vahetust.

Oma tuba, oma luba, nagu öeldakse. Päris endale soetatud kodus saab segamatult teha ka remonti ja sellesse oma maitse järgi investeerida. Väljakolimisel ei lähe kulutused raisku ning alati on võimalus korter juba järgnevatele tudengitele välja üürida.

Kvaliteet ja asukoht

Kui juba ostmiseks läheb, siis tasuks mõelda maja kvaliteedile ja asukohale. Viimasel ajal väga populaarseks saanud loft-tüüpi korterid sobivad elu alustavatele noortele justkui valatult. Tartu vanalinnas asuvad DUO Loftid ühendavad ajaloolise luksuse modernsete võimalustega. Kõrged laed ja suured aknad loovad suursuguse atmosfääri, mis kulgeb loftina läbi kahe korruse; kvaliteetne ehitustehnoloogia hoiab kõrvalkulud seevastu madalal. Majas on kokku 112 eripärast korterit suurustega kuni 48 ruutmeetrit, mis sobivad uuele tudengile nii stiililt kui suuruselt.

Loengust-loengusse ruttavale üliõpilasele on elukoha asukoht määrava tähtsusega. DUO Loftid asuvad Tartu kesklinna täielikus südames – akendest avanevad põnevad vaated Jaani kirikule ja botaanikaaiale. Tartu Ülikooli peamaja jääb kiviviske kaugusele, niisamuti ka uhiuus Delta õppehoone. Keskse asukoha puhul on oluline ka turvalisus, mistõttu on kõigil DUOustel koodiluku võimalus. Scandium Kinnisvara müügijuht Maia Lõško kinnitab, et paljud on uue hoone plussidest juba aru saanud: „DUO Loftidesse on korteri ostnud mitmed lapsevanemad, et tagada lastele turvaline elukoht ülikooli vahetus läheduses.”

DUO Loftid on enamat kui kortermaja

Uudse põhimõtte järgi rajatud hoone rõhub mugavale elukeskkonnale. Korterid on esteetilised ja kõrge funktsionaalsusega, ent maja pakub rohkelt lisavõimalusi. Praktilised lahendused on mõeldud tudengi argipäeva lihtsustama. Elanike kasutuses on pesumasinate ja kuivatitega varustatud pesuruum, kaks jalgrattaparklat ja mugav lift. Soovi korral saab korteri juurde soetada ka panipaiga või parkimiskoha.

Et noored õpingute ajal ikka terved ja tugevad püsiksid, on majas ööpäevaringselt avatud privaatne jõusaal. Vaba aega saab lisaks sisustada majasiseses kinosaalis, mis kätkeb endas teisigi multimeediavõimalusi. Kõigile on avatud neljandal korrusel asuv päikeseterrass, kus saab  hommikust kohvi nautida või õpingutesse süveneda. Kusjuures kohvi järele ei pea samuti kaugele minema – selle saab haarata fuajees asuvast kohvikust. Maia Lõško lisab: „Maja lisavõimalused nagu jõusaal, kohvikud, pesumasinaruum ja kinosaal aitavad noortel tulevikus kokku hoida nii aega kui ka raha.”

Uuri lähemalt DUO Loftide maja kohta: www.duoloftid.ee