Kinnisvarafirma: naissoost kinnisvarainvestorite osakaal on hüppeliselt kasvanud - Scandium

Kinnisvarafirma: naissoost kinnisvarainvestorite osakaal on hüppeliselt kasvanud

Kinnisvarafirma: naissoost kinnisvarainvestorite osakaal on hüppeliselt kasvanud

Eesti üürikorterite arendaja Scandium Kinnisvara teatas, et nende andmete järgi on naiste osakaal üürikorteritesse investeerijate seas viimase kahe aastaga enam kui viiekordistunud.

Kui veel aasta tagasi domineerisid ostjate seas tugevalt mehed, siis viimase aastaga on olukord oluliselt muutunud ja naiste osakaal hüppeliselt tõusnud. «Meie viimastes arendusprojektides on naised moodustanud juba enam kui 50 protsenti ostjaskonnast. See on veel võrreldes kahe aasta taguse ajaga, mil naised moodustasid vaid 10 protsenti ostjaskonnast, tohutu kasv,» ütles Scandium Kinnisvara müügijuht Maia Lõško pressiteates.

Kui naiskinnisvarainvestorite arv on hüppeliselt suurenenud, jäävad investeeringute suurused vastassugupoolele veel alla. Keskmiselt ostavad naisinvestorid ühe kuni kaks väikekorterit arenduse kohta, mehed tihti kolm või enam.

«Naised on kinnisvarainvesteeringu tegemisel ettevaatlikumad ning soovivad investeerimisobjekti kohta väga põhjalikku ülevaadet. Eelistatakse investeeringute hajutamise mõttes investeerida erinevatesse arendustesse ühe kuni kahe korteri kaupa,» ütles Lõško.

«Mehed seevastu eelistavad investeerida suuremalt ühte väljavalitud arendusse, et muuta korterite haldamine võimalikult lihtsaks ja mugavaks.»

Samuti näitb ostustatistika, et laenude osakaal tehingutes on langemas ja üha enam investeeritakse omakapitali.

Artikkel ilmus Postimees Majandus24 portaalis.