Keskmine üürikorter maksis 62 600 eurot - Scandium

Keskmine üürikorter maksis 62 600 eurot

Keskmine üürikorter maksis 62 600 eurot

Üürikorterite arendaja Scandium Kinnisvara müügistatistika järgi maksis üürikorter 2019. aastal keskmiselt 62 600 eurot.

Ostjate hulgas figureerisid nii esmakordsed kinnisvarasse investeerijad kui ka kogenud investorid, teatas firma. Viimaste puhul ulatus korraga ostetud korterite arv mitmel juhul kahekohalise numbrini. Scandium Kinnisvara arendas ja müüs 2019. aastal üle 210 investeerimiskorteri. Keskmiselt tasuti ühe väikekorteri eest Tallinna ja Tartu lõikes 62 577 eurot. Kõige kallim investeerimise eesmärgil ostetud korter maksis 150 000 eurot ning kõige soodsam 39 750 eurot. Korterite suurused jäid vahemikku 12-48 ruutmeetrit.

Scandium Kinnisvara müügijuht Maia Lõško ütles, et huvi üürikorterite soetamise vastu oli läinud aastal suur. Alustavad investorid ostsid tema sõnul eelkõige hinda ja funktsionaalsust Tallinna äärelinna piirkonnas, kus nii korterite absoluut- kui ka ruutmeetrihinnad jäid madalamale. “Väga suur huvi oli aga nii alustavate kui pikaajaliste investorite puhul ka kesklinna luksuslike üürikorterite vastu, mis paistsid silma hea asukoha, majasiseste lisavõimaluste ja unikaalsuse poolest,” rääkis ta.

Väikekorterite ruutmeetrihinnad on reeglina tavakorterite ruutmeetrihindadest kõrgemad, kuna ehituslikud kulud ruutmeetri kohta on oluliselt suuremad. Siiski oli ka väikekorterite võrdluses ruutmeetrihindades olulisi erinevusi. Scandium Kinnisvara finantsjuhi Urmo Kallakase sõnul jäi madalaima ja kõrgeima müüdud ruutmeetrihinna vahe enam kui kahekordseks. Soodsaima väikekorteri ruutmeerihind oli tema sõnul 2750 eurot ning kalleima 5630 eurot. Erinevus tulenes nii toote spetsiifikast kui ka asukohast, selgitas ta.

Artikkel ilmus Äripäeva veebis.