Jaak Roosaare: Juulikuu 2017 ülevaade - Scandium

Jaak Roosaare: Juulikuu 2017 ülevaade

Jaak Roosaare: Juulikuu 2017 ülevaade

Käes on 3. august ja viimane aeg juulikuule joon alla tõmmata. Kõva kuu oli! Kui investeerimisest rääkida, siis tuleb meelde väljend, et “tõusev turg tõstab kõike paate!”. Juulis oli investorine ilmselt päris raske mitte raha teenida. Mida tõendab ka näiteks Madise 50 kishikuu 😉 Ma ise olen viimasel ajal harjunud tuhande kohta “kill” ütlema. Nii et 50 killi kuus. Kinnisvara omades on see muidugi poisike, võime suvalisel hommikul hindadele veidi juurde keerata ja ongi 50 killi teenitud. Rahavooga veidi keerulisemad lood 😉 Nüüd aga asja juurde.

Juuli tippsündmuseks oli kaua oodatud Etappe du Tour Prantsusmaal. Väga äge oli. Eepiline mikrobussireis läbi Baltikumi, Poola ja Saksamaa ja veelgi eepilisemad 5 päeva Alpides ratta seljas. Kokku sai maha vändatud üle 500 kilomeetri ja ligi 9000 tõusumeetrit. Ehk siis umbes nagu rattaga Mt. Everesti otsa. Nautisime igat hetke! Okei, viimast 7 kilomeetrit Izoardi otsa võibolla veidi vähem (minul oli prse krampis ja isegi kõndida oli ratas käekõrval keeruline). Eriti äge oli üks päev kui sõitsime hommikul Prantsusmaalt Itaaliasse pitsat sööma ja õhtul siis tagasi. Siledal asfaldil 50+ km tunnis alla vuhisedes tunned, et vot, selline ongi äge elu. Kõik olid ühel meelel, et ka järgmisel suvel tasub Alpe külastada ja ehk isegi ülejäänud pered kaasa võtta!

Margo väntab Itaaliast Prantsusmaa poole. Pitsa kõhus tõmbab tempot alla.

Kohe pärast Prantsusmaad jõudsin ka Acoussion Live festivalile. See oli ka põhjus, miks tagasi tuli bussireisi asemel lennukiga tulla. Jällegi ainult kiidusõnad – mõnus atmosfäär, hea koht tuttavaid kohata ja tänavatoit oli ka super. Eriti meeldis mulle Valmiermuiza Frizz nimeline joogipoolis. Seda ostaks teinekord veel. Muusika oli ka hea, mulle meeldis kõige rohkem ilmselt Estonian Voices.

Kuu lõpu veetsime sõpradega Peipsi ääres Kuru külas jalg- ja võrkpalli mängides. Jälle oli väga tore, ainult et korjasin külge kõhuviiruse, mis laupäevase Ironmani korraks lausa küsimärgi alla pani. Täna (2 päeva enne võistlust) on tunne enam-vähem ja praeguse seisuga lähen ikka laupäeval rajale. Alla 6 tunni tulemus oleks aga selge ime!

Nii, aga räägime investeerimisest ka. Seekord tahaks alustada hoopis kinnisvarast, sest seal olen kõige aktiivsemalt toimetanud. Nimelt toimusid meil esimesed Scandiumi (ja sellega seotud ehitusfirma Stark Ehitus) suvepäevad, kus sai kardiroolis kihutada, metsas giidi juhatusel maasikaid otsida ja hiljem tünnisaunas head seltskonda, külma jooki ja suuri tulevikuplaane nautida.

Liiga palju vanast majast alles ei jää…

Kui kõlas nagu hea plaan, siis otsime ettevõttesse uusi inimesi meiega liituma – eriti teretulnud oleksid objektijuht ja projektijuht! Scandiumi teemadel rääkides on reaalne ehitustöö alanud Luise tänava majas. Vanast hoonest suurt midagi alles ei jää ja sisuliselt ehitame sinna uue maja. Arendusest on ligi pool juba müüdud, kuid teine pool veel saadaval. Hetkel on müügil ka veel mõned korterid, kus kodulaenu kasutades on võimalik saavutada olukord, et ise elad korteri ühes pooles, üürnik teises pooles ja üürist saab kodulaen makstud. Keda teema paelub, siis võib Kalle käest edasi uurida.

SpaceCube müük edeneb ka mühinal, enne kui lammutustööd on alanud, on üle poole majast müüdud. Järgmiseks suuremaks projektiks on meil Narva mnt. 40 maja.

Loe ülejäänud postitust siit:

http://roosaare.com/2017/08/juulikuu-2017-ulevaade/

SaveSave

SaveSave