Haapsalu mereäärse suurarenduse nimeks saab Marienholm - Scandium

Haapsalu mereäärse suurarenduse nimeks saab Marienholm

Haapsalu mereäärse suurarenduse nimeks saab Marienholm

Haapsallu Suure Viigi tervele vasakule kaldale on lähiaastatel planeeritud uus terviklik elu- ja vabaaja veetmise piirkond. Lisaks õhulise arhitektuuriga madalatele kortermajadele on piirkonda kavandatud sadamakaid, ujumiskoht, rekreatsioonialad ja tulevikus ka elegantne SPA-hotell. Kogu poolsaare arenduse nimeks saab Marienholm. Tegemist on ajaloolise nimega, mis ehtis poolsaart ka selle esimese õitsengu alguses 1884. aastal.

Haapsalu mastaapse arenduse taga seisavad Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara koos WhatIf Agentuuri ja 3+1 Arhitektidega. Marienholmi poolsaarel on olnud suursugune ajalugu. 19. saj lõpul ja 20. saj algusaastatel oli siin asunud sadam maabumispaigaks paljudele kõrgetele külalistele, kes Haapsallu suvekuudeks suvitama saabusid. Piirkonda tunti siis Marienholmina. Hiljem nimetati see ümber Krimmi holmiks ja seda nime kannab ta ametlikult tänini. Alates neljakümnendatest aastatest asus poolsaarel kalatööstus, mis 2000. aastate keskel oma uksed ja nii ka väravad kogu poolsaarele avalikkuse ees sulges.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara tegevjuht: „Marienholmi poolsaare arendus on märkimisväärselt suur projekt nii Haapsalu, kuid ka kogu Eesti mõttes. Suletud ala avamine ja kogu poolsaare terviklikult ühtse visiooniga väljaarendamine on privileeg, millesse suhtume väga tõsiselt. Seetõttu käib kõva töö, et tulevastele elanikele pakkuda kaunist mereäärset arhitektuuri koos aastaringsete mugavustega. Korterites, mis hakkavad paiknema vaid 20-30m merest, saavad olema suured klaasitud rõdud, avarad merevaadetega nurgaaknad ning läbi kahe korruse sirutuvad elutoad,“ rääkis Lüiste.

Janar Muttik, Everaus Kinnisvara tegevjuht: „Väga oluliseks peame kogu poolsaare avamist linnarahvale ja linnakülalistele. Soovime muuta ala põnevaks sihtkohaks, kuhu tulla peredega jalutama, piknikku pidama, sporti harrastama ning suve nautima. Looduskaunid vaated ümbritsevatele saartele ja merele ning linnasisene asukoht muudavad Marienholmi poolsaare unikaalseks sihtkohaks ja suvituspaigaks, kuhu ikka ja jälle tagasi tulla.“

Poolsaarel on kogu suve vältel käinud hoogsad lammutustööd, mida on tänu poolsaare heale vaadeldavusele märgata olnud nii Väikese Viigi äärest kui ka Paralepa rannast. Jalutuspromenaadi, teede ja esimeste uute hoonete ehitust loodetakse alustada juba tuleval aastal. Käesoleval sügisel algab ka korterite eelbroneeringute sõlmimine ning väikeäride kaardistamine, kes poolsaarel tegutseda soovivad.