Ajaloolisest Stenbockide üürimajast saab Avangard - Scandium

Ajaloolisest Stenbockide üürimajast saab Avangard

Ajaloolisest Stenbockide üürimajast saab Avangard

Tallinna Ülikooli vastas aadressil Narva mnt 40 saab Scandium Kinnisvara käe all uue elu ajalooline Stenbockide residents. Kuuekorruselisse majja tulevad ühe- ja kahetoalised kompaktsed väikekorterid ja läbi kahe korruse kõrguvad loftid.

1911. aastal ehitatud majale väärikalt taastatakse silmapaistev fuajee, korterites säilivad kõrged aknad ja puhastatud tellisseinad. Maja nimeks saab Avangard.

Avangard koosneb kahest osast – Narva mnt poolsest ajaloolisest ehitisest ning hoovipoolsest uusehitisest. Maja eripäraks on väikesed korterid suuruses 12-44 ruutmeetrit, mis mõeldud nii vastasmajas õppivatele noortele ja spetsialistidele kui ka linnas peatuvatele turistidele.

Maido Lüiste, Scandium Kinnisvara partner ja tegevjuht: “Oleme uhked, et saame taastada Narva mnt tõelise arhitektuuripärli. 20. sajandi alguses nägi omanik Maria von Stenbock maja ette just üürimajana, peatudes ka ise maja suurimas korteris. See ühtib meie eesmärgiga – luua eksklusiivne peatuspaik nii lühi- kui ka pikaajalisele peatujale, kes tahab kogeda killukest tsaariaegset luksust tänapäevases võtmes.”

Maja planeerimisel on rõhku pandud üüriinvestorite huvidele. Avangardi on ette nähtud kaugloetavad arvestid, veesäästlikud segistid, LED-tehnoloogial valgustid, pesumasinaruum ja jõusaal. Üüriturul aitavad silma paista sisearhitektide läbimõeldud planeeringud, julged kujunduslahendused ja pealinnavaatega katuseterrassid.

Jaak Roosaare, Scandium Kinnisvara partner ja investorsuhete juht: “Avangard on tänu väga heale asukohale, väikestele ühikutele ja eristuvale kontseptsioonile kinnisvarainvestorite maiuspala. Nõudlus väikeste kvaliteetsete üüripindade järgi pealinnas on suur, hea asukoht annab investeeringule ka vajaliku likviidsuse. Lisaks on Avangardis olulisel kohal muutuvkulude minimeerimine, mis mängib suurt rolli eriti AirBnb-tüüpi investorite portfellides. Vähendades vee, energia ja administreerimiskulusid saame lubada investoritele kõrgemat rahavoogu kui teised arendajad.”

Avangardi arhitektuurse lahenduse autor on APEX arhitektuuribüroo. Maja koos 81 korteriga valmib 2018. aasta sügisel.

http://ehitusruudus.delfi.ee/kinnisvara/ajaloolisest-stenbockide-uurimajast-saab-avangard?id=80328582