fbpx
Kõik uudised
01
02
03

Rohemaja

Rohetiiger

Scandium Kinnisvara on Rohetiigri esindusorganisatsiooni asutaja ja tulihingeline rohefänn. Usume, et Eesti majanduses on tõeline rohepööret liikuma panev jõud ärksameelsed ettevõtted, sest ettevõtete puhul on õigete otsuste langetamine tarbimismahtusid arvestades veel palju olulisem kui üksikisiku tasandil.

Rohetiiger rohemajas

Iga hoone, mis täna arendatakse, toimib üsna muutmata kujul vähemalt 20-30 aastat. Meie täna valitud tehnosüsteemid, kütte- ja jahutuslahendused mõjutavad maailma CO2 heidet veel aastakümneid. Seda kõike oleme Scandium Parki arendades silmas pidanud.

Oleme innustanud kõiki kõrghoonega töötavaid koostööpartnereid, alates projekteerijatest kuni sisearhitektideni, mõtlema suuremalt ja julgemalt, et Scandium Parkist saaks uue generatsiooni ärihoonete eeskuju. Koostöös inseneridega oleme jõudnud uute nutikate võimalusteni, alates roheenergia võimendamisest majas soojuspumba kaudu kuni vihmavee taaskasutuseni maja erinevates funktsioonides. Nii oleme pööranud omajagu skeptikuid tõelisteks rohetehnoloogia fännideks.

Targad rohelised lahendused

Scandium Park büroohoones on kasutusel arvukalt keskkonda säästvaid ja roheenergiat tootvaid lahendusi. Hoone energiaklassi skaalal on eesmärk olla vähemalt 10% parem kui Eestis nõutav A-klass. Usume, et suudame sellegi eesmärgi ületada.

Suurima mõjuga rohelahendused hoones:

 • Päikesepaneelid kõrghoone katusel ja fassaadil toodavad 61MW/h roheelektrit. (Linnas saaks elektriauto läbida sellega 380 tuhat km ehk sõita ligi 10 korda ümber maakera!)
 • Nutikad tehnilised lahendused võimendavad maja roheenergia toodangu 170 MWh-ni
 • 60% jahutusenergiast toodab maja ise 100% CO2 vabalt
 • Puudujääva jahutuse saab hoone kaugjahutuse trassist, mis tulevikus kasutab külmaallikana Tallinna lahe merevee jahedust
 • Jahutuse tootmisel tekkiva jääksoojuse kasutame ära sooja tarbevee tootmiseks ja kevadise küttevajaduse katmiseks (kokku on need 43 MW/H energiat, mis uuesti ringlusesse suunatakse)
 • Maja katus puhastab linnaõhku neutraliseerides kahjulikke kasvuhoonegaase. Kasutame IKO Carrera katusekatet.
 • Jõusaali duširuumide torustikesse paigaldame Zypho soojustagastid, mis eelsoojendavad külma vett kasutatud sooja vee abiga. Nii säästame ühe 6-minutilise dušiga 1kwh energiat.

Rattasõbralik ja energiatõhus

 • LED pirnid ja vajaduspõhiste andurite kasutamine vähendab elektritarbimist kuni 50%
 • Bolt Drive parkimiskohad hoone ees – auto võib julgelt koju jätta või sootuks ostmata.
 • Elektrirataste ja -tõukside laadimisvõimalus maja ees ja rattaruumis.
 • Kogu võrgust juurde ostetav elekter on toodetud 100% taastuvatest allikatest.
 • Tule julgelt rattaga – soe rattamaja koos kappide ja duširuumidega ootavad.

Rohetehnoloogiast pakatav hoone

Scandium Parkis viime rohelise mõtteviisi kogu riigi mõttes uuele tasemele.

Kõrghoone katusel asuvad päikesepaneelid
Zypho soojustagastid jõusaali duširuumis eelsoojendavad vee tarbitud kuuma vee abiga – kuum dušš saavutatakse oluliselt väiksema energiakuluga
Spetsiaalne IKO katusekate puhastab õhku maja ümber, sidudes CO2te
Tume fassaad koosneb uudsetest päikesepaneelidest
60% jahutusenergiast toodab maja ise 100% CO2 vabalt