ROHESCANDIUM - Scandium

#rohescandium

ROHETIIGER

Rohetiiger on koostööplatvorm, mille eesmärk on keskkonnateadlikkuse tõstmine ja Eestis tasakaalus majanduse saavutamine. Kuigi tahame, et meie igapäevased tarbimisotsused oleksid loodussõbralikud, siis ettevõtetel on õigete otsuste langetamine tarbimismahtusid arvestades veel olulisem.

Scandiumis soovime väga, et ka meie järeltulijad saaksid kaunis ja puhtas keskkonnas oma unistusi täide viia. Just seetõttu oleme Rohetiigri esindusorganisatsiooni üks asutajaliikmetest ja suurtest fännidest. Allpool näed, kuidas oleme Rohetiigri kantavaid ideid oma arendustes rakendanud.

Uuri edasi

Päikesepargid energia tootmiseks

2019. aastal käivitasime Mustamäel SpaceCube’i hoone katusel esimese päikesepargi. Aasta hiljem alustas tööd teine päikesepark Newton Stuudiote rattaparkla katusel. 2022. aastal rajasime suure päikesepargi koos 1288 päikesepaneeliga Viljandimaale, mille tootmine sai alguse 2023. kevadel. Pargi maksimaalne koguvõimsus on 0,5MW. Majade parkides toodetud roheenergia läheb suures osas samade majade energiatarbimisse, moodustades olulise osa majade energiatarbimisest ja vähendades nii oluliselt CO2 heitmeid, mida tavaenergia tarbimine toodaks.

Hüppeline tõus

2020. aastal tootsime kahe päikesepargi peale kokku 22,8 MWh elektrienergiat. Tänu investeeringule taastuvenergia ettevõttesse Sunly, viisime 2021. aastaks tootmismahu lausa 250 MWh-ni. Selle energiaga saaks elektriauto läbida koguni 1,2 miljonit kilomeetrit, mis teeb ligi 30 tiiru ümber maakera. Võimas!

Jäätmete sorteerimine kui esimene samm

Jäätmete sorteerimist peame väga oluliseks nii ehitusfaasis kui ka hiljem. Arendajana seisame selle eest, et meie alltöövõtjad pööraksid ehitusjäätmetele kõrgendatud tähelepanu. Samuti loome hoonete juurde korralikud prügisorteerimisvõimalused. Oma üürimajades harime elanikke, kuidas prügi sorteerida ning millist kasu see toob.

A nagu Algus

Hoonete kaunis välimus on väga oluline, kuid tähtis on vähendada ka tarbimist. Nii eelistame näiteks vett säästvat sanitaartehnikat, LED-valgustuslahendusi ja võimalikult looduslikke materjale. Usume, et A-energiaklassi hoonete puhul tähistab A rohetemaatika võtmes alles Algust ning püüdleme ise ja julgustame ka koostööpartnereid oluliselt eesrindlikumalt mõtlema.

Investeering taastuvenergia ettevõttesse Sunly

Investeerisime Scandium Energiaga 2021. aastal päikese- ja tuuleparkide arendajasse Sunly. Tänu sellele aitame roheenergia tootmisele ja tarbimisele kaasa veelgi suuremas mahus kui vaid meie enda hoonetele rajatavate päikeseparkidega see võimalik oleks. Jagame visiooni ja usku, et roheenergia on uus tulevik ning oleme uhked, et saame aidata kaasa selle tuleviku kiiremale realiseerumisele.