ROHESCANDIUM - Scandium

#rohescandium

ROHETIIGER

Rohetiiger on koostööplatvorm, mille eesmärk on keskkonnateadlikkuse tõstmine ja Eestis tasakaalus majanduse saavutamine. Kuigi tahame, et meie igapäevased tarbimisotsused oleksid loodussõbralikud, siis ettevõtetel on õigete otsuste langetamine tarbimismahtusid arvestades veel olulisem. Scandiumis soovime väga, et ka meie järeltulijad saaksid kaunis ja puhtas keskkonnas oma unistusi täide viia. Just seetõttu oleme Rohetiigri esindusorganisatsiooni üks asutajaliikmetest ja suurtest fännidest. Allpool näed, kuidas oleme Rohetiigri kantavaid ideid oma arendustes rakendanud.

Uuri edasi

Päikesepargid energia tootmiseks

Esimese päikesepargi käivitasime 2019 SpaceCube hoone katusel Mustamäel. Teine päikesepark alustas tööd 2020. aastal Newton Stuudiote rattaparkla katusel. Näiteks 2020. aastal tootsid kaks päikeseparki kokku 22 800 kWh elektrienergiat. See energia läheb suures osas samade majade energiatarbimisse, moodustades olulise osa majade energiatarbimisest ja vähendades nii oluliselt CO2 heitmeid, mida tavaenergia tarbimine toodaks. Näiteks säästsime möödunud aastal 22 tonni CO2 või teises vääringus – raiumata jäi 579 puud. Selle energiaga oleks elektriauto saanud läbida koguni 114000km. Võimas!

JÄÄTMETE SORTEERIMINE kui esimene samm

Jäätmete sorteerimist peame väga oluliseks nii ehitusfaasis kui ka hiljem. Arendajana seisame selle eest, et meie alltöövõtjad pööraksid ehitusjäätmetele kõrgendatud tähelepanu. Samuti loome hoonete juurde korralikud prügisorteerimisvõimalused. Oma üürimajades harime elanikke, kuidas prügi sorteerida ning millist kasu see toob.

KESKKONDA AUSTAVAD LAHENDUSED

Hoonete kaunis välimus on väga oluline, kuid tähtis on vähendada ka tarbimist. Nii eelistame näiteks vett säästvat sanitaartehnikat, LED-valgustuslahendusi ja võimalikult looduslikke materjale. Usume, et A-energiaklassi hoonete puhul tähistab A rohetemaatika võtmes Alles Algust ning püüdleme ise ja julgustame ka koostööpartnereid oluliselt eesrindlikumalt mõtlema.

Investeering taastuvenergia ettevõttesse Sunly

Investeerisime Scandium Energiaga 2021. aastal päikese- ja tuuleparkide arendajasse Sunly. Tänu sellele aitame roheenergia tootmisele ja tarbimisele kaasa veelgi suuremas mahus kui vaid meie enda hoonetele rajatavate päikeseparkidega see võimalik oleks. Jagame visiooni ja usku, et roheenergia on uus tulevik ning oleme uhked, et saame aidata kaasa selle tuleviku kiiremale realiseerumisele.