Ridaelamu tüüpi majad

Luige Kodude kvartal

Luige Kodud asuvad Tallinna külje all looduskaunis paigas. Kvaliteetse arenduse, ehituse ja siseviimistluse garanteerivad Scandium Kinnisvara ja Everaus Kinnisvara. Mugava, kaasaaegse ja peresõbraliku elukeskkonna loomiseks on meiega oma jõud ühendanud head partnerid Apex Arhitektuuribüroo ja sisearhitekt Lilia Kristianson.

A-energiaklassi majad

Hoonete arenduses oleme suurt tähelepanu pööranud energiatõhususele ja keskkonda austavatele lahendustele. Rohefännide ja Rohetiigri liikumise ühe asutajana vaatame liginullenergiahoone mõistest kaugemale – soovime, et kvartali tulevastel elanikel on olemas soodsad tingimused, et elada siin võimalikult väikese jalajälje printsiibil.

Müratõkkesein

Viljandi maatee ja kvartali vahele paigaldatakse nelja meetri kõrgune müratõkkesein, et kodurajoon oleks mõnusalt vaikne.

Fassaadid

Hoonete välisseinad on soojustatud ja kaetud puitlaudise ja/või fassaadiplaadiga – vastavalt arhitektuursele lahendusele. Puitlaudis on olenevalt hoonest vertikaalne, horisontaalne või diagonaalne. Kvartal on üles ehitatud täisväärtusliku keskkonna põhimõttel. Erinevate hoonete fassaadidega on loodud vaheldust ja eristuvust. Kokku on kvartali hoonetel kümme eri tüüpi välisviimistluslahendust, mis omavahel harmoneeruvad.

Ehituskonstruktsioonid

Hooned rajatakse raudbetoon lintvundamendile, välis- ja kandvad seinad laotakse betoonplokkidest. Korterite vahelised seinad laotakse 240mm laiustest täisbetoneeritud õõnesplokkidest, mis tagavad kindla helipidavuse kahe korteri vahel. Seinad tasandatakse ja värvitakse. Vahelaed ehitatakse õõnespaneelidest sammumüraisolatsiooni ja betoonplaadiga.

Soojustatud viilkatuste all on horisontaalsed laed, katused on kaetud katusekatte imitatsiooniga päikesepaneelidega.

Elektriauto laadimine

Teostame teie korteri juurde elektriauto laadimise valmiduse, et soovi korral saaksite hõlpsalt sõlmida liitumise ja laadija paigaldada.

Küte, ventilatsioon ja tehnosüsteemid

Kõikides ruumides on reguleeritav mugav vesipõrandaküte. Igas korteris on individuaalne soojustagastusega ventilatsioon. Samuti on igas korteris kaugloetav veemõõdik ja tsentraliseeritud kanalisatsioon.

Igal korteril on väljas individuaalne kastmiskraan, millega saab mugavalt koera üle loputada või maasikaid kasta.

Saun

Saunades on 6kw elektrikeris, saunalava ja puidust saunalaudis.

Päikesepaneelid

Kõigi elumajade katuseid katavad juba valmides päikesepaneelid, mille paigaldab arendaja. Toodetud roheenergia suunatakse majade energiatarbimisse ja soovi korral elektriauto laadimisse.

Elekter, side ja valgustus

Kõigile korteritele teostatakse elektriliitumine ja korterisisene elektrikaabeldus. Paigaldatakse andmesidekaabeldus, et korteriomanik saaks liituda meeldiva sideteenusepakkujaga. Korteritesse paigaldatakse lülitid ja pistikud vastavalt siseviimistluspaketile ning vannitubade ja esiku lagedesse LED valgustid. Teistes ruumides tuuakse ettenähtud kohtadele valgustite paigaldamiseks toiteotsad.

Korteripõhine energiatarbimisarvesti

Igasse korterisse paigaldadakse individuaalne energiatarbimisarvesti. Möödas on ajad, mil naabri talvine tubade tuulutamine Sinu kommunaalarvel kajastub. Iga perekond saab tasuda täpselt oma tarbimise eest ja jooksvalt läbi rakenduse oma tarbimist jälgida, juhtida ja vajadusel vähendada!

Maaküte

Majades on maaküte ühise majapõhise katlaruumiga. Maakütte igakuine energia- ja seega ka rahaline kulu on märkimisväärselt väiksem kui alternatiivsetel kütteliikidel. Maaküte kasutab kütmiseks maapõues olevat soojust. Mida külmemaks lähevad ilmad, seda keerulisem on nt õhk-vesi süsteemil olemasolevast õhust soojust kätte saada.

Maakütte süsteemi torustik paigaldatakse ca 1 meetri sügavusele maapõue, kus läbi aasta on temperatuur võrdlemisi stabiilne ning sellest tulenevalt ei pea kogu süsteem soojusenergia saamiseks nii palju energiat kulutama. Seetõttu on maakütte lahendus kasulikum nii keskkonnale kui ka rahakotile.

Tulekahju- ja valvesignalisatsioon

Korteritesse paigaldatakse lokaalne suitsuandur ja teostatakse kaabelustööd, mis tagavad valvefirmaga liitumise valmiduse.

Parkimine ja panipaik

Iga korteri kohta on ette nähtud 2 parkimiskohta maja ees või maja läheduses. Parkimiskohtade tasu sisaldub korteri hinnas. Samuti sisaldub korterihinnas üks panipaik korteri kohta.

Aknad ja uksed

Aknad ja rõduuksed on kvaliteetsed puitalumiinium raamiga ja kolmekordse klaaspaketiga.

Nii vähendame looduslähedases elamukvartalis oluliselt plastiku hulka. Puitalumiiniumaknad on kvaliteetsed, funktsionaalsed, ilmastikukindlad ja naturaalsed. 

Korteri siseuksed on puitraamidega massiivuksed ning välisuksed on värvitud helikindlad uksed.

Siseviimistlus

Kõikide korterite siseviimistlus teostatakse vastavalt valitud siseviimistluspaketile. Paketid on kokku pannud särav sisearhitekt Lilia Kristianson.

*Arendaja jätab endale õiguse kirjeldatud süsteeme ja materjale asendada samaväärse või parema lahendusega.