Intervjuu Scandiumi praktikandi ja tiimiliikme Randy Padariga

detsember 6, 2019 Journal

Kes Sa oled ja millega sa tegeled?

Minu nimi on Randy Padar. Olen Scandium Kinnisvaras seotud haldus- ja arendusprojektidega.

Ma olen 21-aastane kolmanda aasta Estonian Business Schooli tudeng. Lisaks olen võtnud üheks ülesandeks ja missiooniks aidata edendada koolielu EBSis ehk manageerin üliõpilasesindust. Peale selle olen LHV noorte mõttepanga liige. Kaardistame ja parendame Eesti noorte finantskirjaoskuse olukorda ning võimalusi.

Lisaks tunnen suurt huvi enesearenduse ja coaching’u vastu, millega proovin vabal ajal tihedamalt tegeleda.

Miks otsustasid Scandiumisse praktikale tulla?

Ma olin just äsja tulnud tagasi Itaaliast, kus veetsin oma vahetusaasta. Soovisin leida endale rakendust ja teha midagi, mis mulle päriselt meeldib. Lisaks oli mul üks väga suur kriteerium, mis tulenes soovist ümbritseda ennast sarnaselt mõtlevate inimestega.

Olen suur investeerimishuviline. Investeerin eelkõige aktsiatesse ning laenudesse, kuid olen alati otsinud võimalusi siseneda kinnisvaraturule. Mäletan selgelt, kuidas suvel istusin EBSi üliõpilasesinduse ruumis ning kuulasin Investeerimisklubi podcasti, kus Maido (Scandiumi tegevjuht Maido Lüiste) rääkis üürikinnisvarast. See kuulamine oli väga mõnus ning tundsin, et pean proovima. Peale selle on mulle alati meeldinud, kui inimestel on oma suund, nišš või tugevus. Niisiis, kordagi kõhklemata, otsustasin kirjutada Jaagule (Scandiumi partner Jaak Roosaare), uurides, kuidas oleks mul võimalik Scandiumile väärtust lisada.

Juba järgmisel nädalal kutsuti mind lõunale ning leidsime ühise tee!

Kuidas sulle on meeldinud?

Ma ei vahetaks seda kogemust mitte millegi vastu. Iga kord, kui veedan aega Scandiumi inimestega, tunnen ennast väga koduselt. Mulle eelkõige meeldib see keskkond, milles olen. Tihti, ma ei tunne, et see on isegi töö, vaid pigem igapäevane väärtuse loomine.

Mulle meeldib ka personaalne lähenemine ja üldine juhtimisstiil. Kui meil on probleem, siis me keskendume lahenduste otsimisele ning see käib ka minu üldise filosoofiaga kokku.

Ma usun, et kõige tähtsam on see, et me oleme siin üks suur pere ning võtame kõiki kui inimesi.

Tasub esile tuua ka usaldust, mis mulle antud on. Palju kuulen sõpradelt ja tuttavatelt, kuidas neid on jäetud kuhugi arvuti ette ja pandud „liinitööd“ tegema. Minu puhul on teisiti. Kohe esimesest päevast lülitati mind tööprotsessi ning saan päriselt asju ära teha.

Mis sind kinnisvara puhul köidab?

Kõige mõnusamaks tundeks on see, kui oled millegagi valmis saanud ehk oled aidanud parandada linnapilti ning loonud väärtust tulevasele üürnikule või elanikule.

Kinnisvara puhul meeldib mulle kõige rohkem kontseptsioon. Kõik algab kinnistu leidmisest ehk asukohast. Sellele järgneb väga palju asju, mida pead läbi mõtlema, leidma uusi lahendusi, panema ennast elaniku vaatesse, tegelema detailidega. Lõpuks, kui see kokku hakkab sulama, siis näed oma töö vilju. See teeb õnnelikuks.

Kuidas Scandium erineb teistest kinnisvaraarendajatest?

Scandium eelkõige keskendub oma nišile ehk mikro- ja väikekorterite arendamisele ning üürimisele. Meie projektid on väga hästi läbi mõeldud, kasutades elamispinda ära maksimaalselt efektiivselt.

Peale selle on meie erinevuseks see, et arendame kortermaju, kuhu loome mitmeid lisavõimalusi elanikele, näiteks jõusaal või multimeediaruum. Lisaks keskendume ja mõtleme alati energiasäästule.

Mida oled õppinud?

Fakt on see, et siia tulles olid minu teadmised pigem madalad või isegi puudulikud, kuid selle aja jooksul olen õppinud teadmisi ja nippe, milleni mõned võib-olla jõuavad aastaid pärast kinnisvaravaldkonnas töötamist.

Ma olen õppinud eelkõige üürnikega seotud küsimusi lahendama. Suureks plussiks on see, et meie tiimis on aastatepikkusi kogemuslugusid, mis annavad mulle võimaluse õppida teiste vigadest ja hetkedest.

Kindlasti on suurenenud üldised teadmised ehitusest ning arendusest. Palju olen juurde saanud ka sisustamisest ehk mida jälgida üürikorterite sisustamisel.

Peamine on see, et ma olen õppinud turgu tunnetama ning mõistma seda, mida inimesed soovivad. Ja lõpuks tekitab inimeste heaolu mulle suurimat rõõmu.

Pildil: Randy Scandiumi meeskonnaga kontoris lõunatamas.
Pildil: Scandiumi suvepäevad.